1. Sākums
  2. Attīstība
  3. 4. maija svētki Turaidas muzejrezervātā
4. maija svētki Turaidas muzejrezervātā

4. maijā Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā Turaidas muzejrezervātā norisinājās Baltā galdauta svētki “Mēs Turaidai. Mēs Latvijai”. Pasākuma koncertprogramma bija kā Krimuldas novada amatiermākslas kolektīvu dāvana Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā.

Krimuldas novadu pasākumā pārstāvēja vīru koris “Vecie draugi”, diriģents Aivars Tomiņš, kormeistars Gatis Langenfelds; bērnu deju kolektīvs “Krimuldiņa”, vadītāja Līga Dombrovska, asistente Vineta Kalniņa, koncertmeistare Sandra Ērgle; vidējās paaudzes deju  kolektīvs “Dzirnakmeņi”, vadītāja Terēza Jozefa; jauniešu deju kolektīvs “Metieniņš”, vadītājs Kristaps Pelēkais; Lēdurgas vīru kopa, vadītāja Ilze Krūmiņa. Koncertu vadīja Raganas amatierteātra aktieri Jānis Rubīns, Kaija Brisone un režisore Zane Zīle.

Jauniešu deju kolektīvs “Metieniņš” dejotāja Kate Zaltāne par 4. maija svētkiem: “Mēs, JDK “Metieniņš” vienmēr esam par to, lai nozīmīgākie svētki tiktu pavadīti kopā, tāpēc gadu no gada ar lepnumu un patiesu prieku dejojam 4. maija svētkos. Neatkarīgi no laika apstākļiem, katru gadu priecājamies par iespēju kopā ar citiem amatierkolektīviem piepildīt kādu no Krimuldas novada skaistākajām vietām. Šogad izvēlētā pasākuma vieta mums īpaši gāja pie sirds, jo tā bija iespēja ne tikai kārtīgi izdancoties un uzlādēt ar enerģiju sevi un pārējos, bet arī tuvāk iepazīties ar Turaidas muzejrezervāta burvību. Mums pašiem koncerts šķita tieši tas, kas vajadzīgs, lai atkal sajustu savu piederību, lai no jauna izdzīvotu latviešu tradīcijas, bet pats galvenais – turēt tās godā katru dienu, jo tas ir tas, kas katram dejotājam ir patiesi svarīgs! Koncertā skatītājiem rādījām trīs priekšnesumus un jāatzīst, ka katrs no tiem mums bija īpašs – tā bija iespēja saprast savas stiprās un vājās puses un jauna pieredze, lai no jauna lēktu piedzīvojumos. Katram dejotājam ik koncerts ir ļoti svarīgs un vai tad nav skaisti, ka darot to, ko mīlam visvairāk, spējam priecēt un iedvesmot darīt arī citus? Sakām lielu paldies pasākuma organizētajiem un katram skatītājam, kas ar savu atbalstu mudina darīt vēl un vēl.”

Jauniešu deju kolektīvs “Metieniņš”

4. maijā Turaidas muzejrezervātā tika atklāta ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis.”. Ekspozīcija aptver vairāk nekā simts gadu ilgu vēstures posmu no dzimtbūšanas atcelšanas Vidzemē 1819. gadā līdz Latvijas Republikas Agrārās reformas likuma pieņemšanai 1920. gadā. Vienlaikus tas ir vēstījums par individuālās brīvības un tiesiskās vienlīdzības attīstību.

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs