1. Sākums
 2. Notikumu kalendārs
Notikumu kalendārs

 • 1
  novembris .
  ceturtdien
  Izstāde “Rokas darba nebijās”
  Krimuldas Tautas nams

  No 1. novembra līdz 6. decembrim Krimuldas Tautas namā apskatāma Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas un Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu darbu izstāde “Rokas darba nebijās.” Izstādē redzamie darbi tapuši pagājušajā mācību gadā un tie veltīti Latvijas jubilejai, mūsu kultūrmantojumam, latviešu tautas dziesmām. Bērni savos zīmējumos un gleznojumos ilustrējuši latviešu tautas dziesmas, zīmējuši to, kas saistās ar Latviju, dainām, latviešu pasaku tēliem. Apskatāmi arī 2018. gada mākslas skolu Valsts konkursa darbi – pašu rokām darinātas grāmatas, kurās arī ilustrētas dainas vai latviešu dzejnieku darbi. Izstādē redzami arī citās tehnikās tapuši darbi – zīda gleznojumi, stikla gravējumi, mozaīkas, metāla rotas, keramikas darbi. Visas šīs daudzveidīgās tehnikas apgūst bērni mūsu novada mākslas skolās, ar kurām lepojamies.

  Savukārt  Lēdurgas kultūras nama Mazajā zālē no 11. novembra apskatāma Krimuldas MMS audzēkņu darbu izstāde “Latviešu māksla bērnu acīm”. Šo izstādi augustā varēja skatīt Rīgā, Eiropas Savienības mājā, bet tagad laipni aicinām novadniekus, kuriem nesanāca redzēt mūsu bērnu darbus Rīgā, iepazīties ar skolēnu redzējumu par latviešu mākslinieku daiļradi  tepat tuvumā, Lēdurgā.

  Izstāde "Rokas darba nebijās"
 • 29
  novembris
  ceturtdien
  18:00 - 20:00
  Starp mums, sievietēm, runājot!
  Krimuldas Tautas nams

  Krimuldas Tautas namā 29. novembrī no plkst. 18.00 līdz 20.00 norisināsies seminārs “Starp mums, sievietēm, runājot!”

  Mājīgā un brīvā atmosfērā iespēja pārrunāt sev interesējošus jautājumus par sieviešu reproduktīvo veselību kopā ar ginekoloģi Karlīnu Elksni un psihoterapeiti Ainu Poišu.

  Pieteikšanās pa tālruni +371 25549748
  Dalība pasākumā – bez maksas.

  Veselība, tai skaitā, reproduktīvā veselība ir fiziskā, emocionālā un sociālā labsajūta. Fiziskā labsajūta attiecas uz cilvēka ķermeni, emocionālā – uz psihi, sociālā – uz dzīves situāciju, apkārtējo vidi.
  Tā nav tikai ar reproduktīvo veselību saistīto slimību neesamība, bet gan vesels kopums dažādu faktoru un procesu, kas ietekmē Tavu reproduktīvo veselību, jo cilvēka organisms ir vienots veselums un visas trīs jomas savā starpā ir cieši saistītas.
  Reproduktīvai veselībai ir nozīmīga ietekme uz Tavu vispārējo veselību, varētu droši teikt, ka laba reproduktīvā veselība ir profilakse Tavai kopējai veselībai!
  Ar reproduktīvo veselību saistās tādi nozīmīgi jautājumi, kā veselīga dzīvesveida ietekme uz reproduktīvo veselību, ģimenes plānošana, kontracepcija, seksuāli transmisīvās infekcijas, intīmā higiēna, profilaktiskās pārbaudes, menopauze, grūtniecība, u.c. jautājumi, kas skar abus dzimumus mūža garumā.
  Par savu labsajūtu ir svarīgi rūpēties, īpaši grūtību brīžos, stresa situācijās, jo tieši tad pieaug risks saslimt. Speciālisti aicina rūpēties un atcerēties par savu fizisko, emocionālo un sociālo labsajūtu. Apmeklējot izglītojošo pasākumu apmeklētājas tiks iesaistītas neformālās atmosfēras sarunās, iesaistošo un atraisošo jautājumu uzdošanā, situāciju analizēs, diskusijās un citās aktivitātēs, lai kopīgi izprastu reproduktīvo veselības nozīmi, apspriestu, kā to veicināt un noskaidrotu rīcību dažādās dzīves situācijās, to pielietojumu ikdienā.

  Izglītojošo pasākumu programma par sieviešu reproduktīvās veselības jautājumiem “Starp mums, sievietēm runājot”norisinās ESF projekta „Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei pašvaldībās” ietvaros.

  Starp mums, sievietēm, runājot!

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs