1. Sākums
 2. Notikumu kalendārs
Notikumu kalendārs

 • 1
  novembris .
  ceturtdien
  Izstāde “Rokas darba nebijās”
  Krimuldas Tautas nams

  No 1. novembra līdz 6. decembrim Krimuldas Tautas namā apskatāma Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas un Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu darbu izstāde “Rokas darba nebijās.” Izstādē redzamie darbi tapuši pagājušajā mācību gadā un tie veltīti Latvijas jubilejai, mūsu kultūrmantojumam, latviešu tautas dziesmām. Bērni savos zīmējumos un gleznojumos ilustrējuši latviešu tautas dziesmas, zīmējuši to, kas saistās ar Latviju, dainām, latviešu pasaku tēliem. Apskatāmi arī 2018. gada mākslas skolu Valsts konkursa darbi – pašu rokām darinātas grāmatas, kurās arī ilustrētas dainas vai latviešu dzejnieku darbi. Izstādē redzami arī citās tehnikās tapuši darbi – zīda gleznojumi, stikla gravējumi, mozaīkas, metāla rotas, keramikas darbi. Visas šīs daudzveidīgās tehnikas apgūst bērni mūsu novada mākslas skolās, ar kurām lepojamies.

  Savukārt  Lēdurgas kultūras nama Mazajā zālē no 11. novembra apskatāma Krimuldas MMS audzēkņu darbu izstāde “Latviešu māksla bērnu acīm”. Šo izstādi augustā varēja skatīt Rīgā, Eiropas Savienības mājā, bet tagad laipni aicinām novadniekus, kuriem nesanāca redzēt mūsu bērnu darbus Rīgā, iepazīties ar skolēnu redzējumu par latviešu mākslinieku daiļradi  tepat tuvumā, Lēdurgā.

  Izstāde "Rokas darba nebijās"
 • 6
  decembris
  ceturtdien
  20:00 - 21:20
  Teātra izrāde “Sātanisks stāsts”
  Krimuldas Tautas nams

  Izrāde “Sātanisks stāsts” veidota pēc Regīnas Ezeras noveles.

  Regīna Ezera (1930.-2002.) latviešu rakstniece — prozaiķe, viena no nozīmīgākajām 20. gadsimta latviešu psiholoģiskās prozas autoriem. Viņas daiļradē liela nozīme ir sapņiem, vīzijām, nojautām, fantastiskā un reālā sapludinājumam. R. Ezeras darbā “Sātanisks stāsts” pilnmēness ir vairāk ironijas piestrāvots, reizēm grotesks un komisks, kā arī traģisku nojautu un notikumu vēstnesis. Autore Likteni, Nāvi, Laiku un Mūžību viscaur atļaujas rakstīt ar lielajiem burtiem un viss notiekošais iegūst mazliet fantasmagoriskas aprises. Mēnessgaismas iespaidoti, tēli redz vai atceras dīvainus sapņus un gandrīz pravietiskas vīzijas, pārcilā atmiņā dažādus neparastus notikumus un neizskaidrojamas sakritības. Garāmslīdošās satikšanās, iedomas, nojausmas iegūst kādu īsti netveramu jēgu.
  Izrādē, saglabājot autores savdabīgo teksta plūdumu, atdzīvojas vīziju tēli – Mēness, Velns, Laiks, Liktenis. Varbūt tie ir viņi, kas spēlējoties vada cilvēku dzīves? Kas liek cilvēkiem reizēm darīt nesaprotamas lietas? Vai Liktenis visu nosaka? Cilvēkam pašam jāiet savs ceļš? Bet, ja Liktenis reizēm “paklupina”? Jautājumu daudz. Kur meklēt atbildes? Atbildes nedod arī Mēness, kurš ir “ilglaicīgāks par mums un augs un dils vēl pēc tam, kad iznīcības dzirnavas sen būs samalušas mūs visus”.
  “Bet, tostarp, Laiks pilina Mūžības sekundes. Un Mēness iet savu ceļu, un zeme – savu, un gājputni – savu, un cilvēki atkal savējo”…

  Ieejas maksa 2,50 EUR

  Teātra izrāde "Sātanisks stāsts"

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs