1. Sākums
  2. Izglītība
  3. Izstāde “Horvātija” – atskats uz Krimuldas novada jauno mākslinieku 2018. gada plenēru
Izstāde “Horvātija” – atskats uz Krimuldas novada jauno mākslinieku 2018. gada plenēru

Izstādē var apskatīt darbus, kas tapuši skolēnu brīvdienās no 2018. gada 20. līdz 27. oktobrim, kuras Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas un Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolas vecāko grupu audzēkņi pavadīja Horvātijā, zīmējot un gleznojot plenēra darbus.

8 dienas, 8 valstis, 5000 km, daudz redzēts, gūti iespaidi, gleznojot un zīmējot Horvātijas ainavu – mirdzoši zilos Adrijas jūras ūdeņus, augstos kalnus, dienvidnieciski eksotiskās pilsētas.

Horvātijā, nelielā salā līdzās Trogiras pilsētai, pavadījām trīs iespaidiem bagātas dienas. Laiks aizritēja čakli zīmējot un gleznojot. Darbos attēlota gan eksotiskā Adrijas jūras piekraste, gan ūdenskritumi un kalni Krka nacionālajā parkā, tāpat arī Splitas un Trogiras vecpilsētas. Gan Splitas, gan Trogiras vēsturiskā apbūve ir UNESCO aizsardzībā kā kultūrmantojums. Izstādē varat aplūkot arī fotoattēlus un plenēra dienasgrāmatu – skiču bloku, kur visi dalībnieki iemūžināja savus iespaidus brauciena laikā.

Horvātijā ar audzēkņiem strādāja skolotāji: Liene Kaļva, Eva Keiša, Vitolds Kucins, Evita Kurtiņa, Irēna Olekša.

Izstādē redzami arī Daces Ignatovas, Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas absolventes, J. Rozentāla mākslas vidusskolas audzēknes, darbi.

Izstādes iekārtošanā palīdzēja arī Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas jaunāko, 2., 3. un 4. grupu, audzēkņi, kuri sagatavoja Vidusjūras noskaņu iedvesmotas zivis papjē mašē un kolāžas tehnikās. Skolotājas Marija Vītola un Liene Kaļva.

Paldies KRIMULDAS DOMEI par atbalstu plenēra norisē. Paldies tūrisma firmai Travel RSP un gidei Dainai Vasiļjevai par organizatorisko darbu.

Informācija par gleznās un zīmējumos attēloto:

Trogira, pilsētiņa uz salas Adrijas jūras krastā, vissenāk apdzīvotā vieta Dalmācijas piekrastē.  Trogirā īpaši jāuzsver katedrāle un zvanu tornis, pilsētas viduslaiku mūris ar vārtiem un 15. gadsimta cietoksnis.

Splita, kur antīkos laikos dzīvoja Romas imperators Diokletiāns (3./4.gs.), viņa valdīšanas laikā celtā pils ir vienīgā no Romas imperatoru pilīm, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Horvātijas otra lielākā pilsēta.

Plitvices Nacionālais parks, kur dažādos līmeņos izvietojušies 16 smaragdzaļi un kristāltīri ezeri, savā starpā savienoti ar vairāk nekā 90 ūdenskritumiem, burbuļojoši strautiņi un baltais dolomīts – tā ir Plitvices ezeru burvīgā pasaule.

KRKA Nacionālais dabas parks ir iespaidīgs ar skaistajām dabas ainavām, savvaļas dzīvniekiem un vēsturiskām vietām. Parku lielākā daļa cilvēku saista ar tajā esošajiem skaidrajiem, zilganzaļajiem ūdeņiem, jo tajā ir daudz krāšņu ūdenskritumu un dīķu. Teritorija ir bagāta ar Vidusjūras klimatiskās zonas floru un faunu. Apkārtējie meži ir jaukti ar skābaržiem, cipresēm, papelēm, ozoliem un vītoliem. Šeit dzīvo vairāk nekā 200 putnu sugu, tai skaitā zeltītie ērgļi, bet upē mājvietu ir atraduši Visovac forele un Adrijas lasis.

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs