1. Sākums
  2. Veselība
  3. Krimuldas vidusskolā aizvadīta veselīga un radoša ēdienu pagatavošanas meistarklase
Krimuldas vidusskolā aizvadīta veselīga un radoša ēdienu pagatavošanas meistarklase

25. aprīlī Krimuldas vidusskola laipni uzņēma veselīga, garšīga, ekonomiska un radoša ēdienu pagatavošanas meistarklases dalībnieces no Krimuldas novada. SIA “OnPlate” uztura speciāliste Līgas Balodes ievadlekcijā stāstīja par veselīga, daudzveidīga un sabalansēta uztura nozīmi vispārējās veselības kontekstā, par nesabalansēta un vienveidīga uztura īstermiņa un ilgtermiņa ietekmi uz veselību.

Tika uzdoti jautājumi un rastas atbildes par pārtikas produktiem, kuru patēriņš ikdienā būtu jāierobežo, kā pārāk daudz sāls vai cukura lietošana ietekmē mūsu vielmaiņu, svaru, sirds un asinsvadu veselību. “Lai ievērotu veselīga uztura pamatprincipus izmantojiet šķīvja principu” – iesaka uztura speciālistes. Veselīga uztura šķīvja – OnPlate (tulkojumā – uz šķīvja) lietošanas ieteikums: ikdienas ēdienkartē ievērot principu – 1/2 dārzeņi un augļi, ¼ daļa ogļhidrāti, ¼ daļa olbaltumvielas (lai saprastu, kas tie ir – palīdz zīmējums), aizdaram mērcītes un eļļas.

Visas dalībnieces saņēma veselīga un ekonomiska ēdiena receptes vienkāršām un garšīgām maltītēm. Darbmācības kabinetā jauniegūtās receptes tika izmēģinātas arī praksē. Trīs komandas gatavoja: Griķotto ar sēnēm – pamatēdiens. Īpaši gatavota tika Zaļā mērce. Saldajā – Vitamīnu bumbiņas no auzu pārslām, linsēklām, saulespuķu sēklām un žāvētiem augļiem. Produkti viegli pieejami ikvienam.

Kad pēc kopīgas darbošanās nogaršojot ēdienus, bija jāatzīst: ļoti garšīgs ir veselīgs ēdiens. Kopīga darbošanās dāmām sagādāja patiesu prieku.Paldies dalībniecēm par jauko noskaņu, Krimuldas vidusskolai par uzņemšanu un iespēju darboties skaisti izremontētā mājturības kabinetā, OnPlate par interesanto un radošo atziņu piepildīto trešdienas vakaru. Ceram un labu sadarbību turpmāk.
Nodarbības tiek organizētas Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA “OnPlate un Krimyuldas pašvaldību, finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta “Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei pašvaldībās” (Identifikācijas Nr.9.2.4.2./16/I/106) ietvaros.

Citi jaunumi Sabiedrība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs