LAT
 Krimuldas novada dome / _ Aktualitātes _____
Krimuldas novada dome
·  Lauku uzņēmējiem
·  Nedēļa novadā
·  Informācija par semināriem
Krimuldas novada dome
Parka iela 1, Ragana,
Krimuldas pagasts,Krimuldas novads
Latvija, LV-2144

+371 67976868
+371 67976869
dome@krimulda.lv

otrdiena, 20. februāris, 2018         

<-atpakaļ


Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka līdz 03.04.2018., izmantojot LAD Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS - https://eps.lad.gov.lv/login) ir iespējams iesniegt lauku bloku un ainavas elementu precizēšanas pieprasījumus 2018.gada Vienotā iesnieguma sezonai.

Lauku bloku/ainavas elementu precizēšanas pieprasījums jāiesniedz, ja vēlaties:

  • iekļaut lauku blokā JAU sakoptu platību vai no lauku bloka izņemt neapsaimniekotu platību;
  • pievienot jaunus ainavas elementus (koku vai krūmu pudurus vai akmeņu kaudzes un dīķus).

UZMANĪBU! Uz lauku bloka precizēšanas pieprasījuma iesniegšanas brīdi platībai jābūt sakoptai (nav krūmu, celmu, kūlas u.c.). Platība tiks apsekota dabā. Ja tā nebūs sakopta, tā netiks iekļauta lauku blokā un šogad vairs netiks veikta atkārtota platības apsekošana. Informāciju, kā jābūt sakoptiem laukiem, lai tos iekļautu lauku blokos skatīt šeit.

Pārliecinieties par savām apsaimniekotajām platībām LAD ģeogrāfiskajā informācijas sistēmā http://karte.lad.gov.lv/, kurā ir apkopota aktuālā informācija par lauksaimniecībā izmantojamo zemi un ainavas elementiem lauku blokos.

Iepazīstieties ar lauku bloku precizēšanas nosacījumiem un aizpildīšanu ROKASGRĀMATĀ! Izmaiņas ekoloģiski nozīmīgās platības nosacījumos apkopotas infografikā.

Lauku bloku/ainavas elementu precizēšanas pieprasījumā ir iespēja izveidot lauksaimnieka bloku (savas apsaimniekotās platības nošķiršana no kaimiņu apsaimniekotajām platībām). Jāņem vērā, ka šāda veida precizēšanas pieprasījumi var tikt izskatīti sezonas laikā.

Vienotā iesnieguma iesniegšanas laikā ārpus lauku bloka varēs pieteikt tikai tādu sakoptu platību, kas ir vismaz 0.30ha.

PRECIZĒŠANAS PIEPRASĪJUMA IESNIEGŠANA NAV PIETEIKŠANĀS UZ ATBALSTU. LAI PIETEIKTOS PLATĪBU MAKSĀJUMIEM, JUMS BŪS JĀIESNIEDZ VIENOTAIS IESNIEGUMS 2018. GADAM!

Jautājumu un neskaidrību gadījumos sazinieties ar mums, nosūtot e-pastu: eps@lad.gov.lv vai zvanot pa tālruni 67095000 vai 67027843.

Ar cieņu,

Lauku atbalsta dienests

Republikas laukums 2, Rīga, LV-1981

+371 67027843

www.lad.gov.lv 


Informācija par darījumiem ar lauksaimniecības zemi.

Krimuldas novada domes Lauksaimniecības zemju darījumu uzraudzības komisija vērš Jūsu uzmanību, ka no 02.01.2018. iesniegumu par lauksaimniecības zemes iegādi, kas izskatāmi saskaņā ar likuma “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” un uz kuriem attiecināms šī likuma 30.2 pants, izskatīšanas termiņš tiks pagarināts. Iesniegumi tiks izskatīti normatīvajos aktos noteiktajā termiņā. Iesniegumus izskatīt līdzšinējos termiņos vairs nebūs iespējams. Izmaiņas saistītas ar AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” informācijas sniegšanas termiņu pagarināšanu. 

 Ar 2018. gadu noteiktas izmaiņas tiešo maksājumu piešķiršanas kārtībā lauksaimniekiem:

  • Būs jāpiemēro regulā noteiktais augu aizsardzības līdzekļu lietošanas aizliegums ekoloģiski nozīmīgās platībās ( papuvēs, zālāju pasējā, starpkultūrās , slāpekli piesaistošajos kultūraugos. )  kā arī precizētas atsevišķu ekoloģiski nozīmīgo platību (ENP) veidu minimālās un maksimālās platības un lielumi.  Turpmāk  tiek apvienotas vienā ENP veidā koku, krūmu   puduri vai akmeņu kaudzes, kā arī apvienotas laukmales un buferjoslas. Grāvjus arī varēs deklarēt kā ekoloģiski nozīmīgas platības.Zālāju pasējā tiek pieļauti maisījumi ar noteiktiem tauriņziežu kultūraugu sugām.;
  • No 2018. gada 01. marta līdz 2018. gada 05. aprīlim varēs pieteikties atbalsta saņemšanai meža kopšanai apakšpasākumā “Ieguldījumi meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai”.  Atbalsta pretendenti: meža zemes īpašnieki, pašvcaldību kapitālsabiedrības,  kuras apsaimnieko pašvaldības īpašumā esošās  meža zemes platību. Pasākumā varēs veikt:  jaunaudžu retināšanu un atzarošanu, neproduktīvo mežaudžu nomaiņu u.c. Pašāka informācija pieejama LAD nājaslapas sadaļā “Atbalsta pasākumi”. Dienests aicina mežsaimniekus, kuri nesaņēma finansējumu iepriekšējā kārtā, pieteikties  šobrīd.;
  • No 2018. gada 01. marta līdz 2018. gada 05. aprīlim būs pieejams atbalsts pasākumā “Sadarbība”, t.i. , Eiropas inovāciju partnerību darba grupu projektu īstenošanai nozares līmenī un sadarbībai saimniecību līmenī .;
  • Neformālās izglītības centrs “”FORTE” piedāvā apmācības augu   aizsardzības līdzekļu lietotājiem, operatoriem un pārdevējiem: 
    • 23. februārī  un 23. martā  plkst. 9:00, Priekuļu tehnikumā, 215. kab.Mācību maksa 2. reģ. klases augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem 30.00 Eiro. Jāpiesakās zvanot pa mob. tel.2933810.

 

<< Februāris 2018 >>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728