1. Sākums
  2. Tūrisms
  3. Lēdurgas Dendroparks decembra mēnesī piedāvā pasākumus visai ģimenei
Lēdurgas Dendroparks decembra mēnesī piedāvā pasākumus visai ģimenei

Lēdurgas Dendroparkā 15. un 21. decembrī norisināsies pasākumi visai ģimenei.

15. decembrī Lēdurgas Dendroparka puzuru darbnīcā ikviens interesents varēs izveidot seno latvju rotājumu puzuru. Puzuri enerģētiski labvēlīgi ietekmē vidi un cilvēku, ar formu un zeltaino krāsu izsaka atdzimstošās gaismas ideju, kas ziemas tumšajos mēnešos ir īpaši svarīgi. Ar puzuriem saistīti dažādi ticējumi, piemēram, uzskatīja, ja puzurs griežas un kustās, tad mājās viss labi. Aizsardzībai puzurus kāra virs bērnu gultiņām, šūpuļiem, jo ticēja, ka bērns augs laimīgs un priecīgs, tiks pasargāts no slimībām, ļauniem spēkiem. Tos kāra istabu stūros, jo tur uzkrājas negatīvā enerģija, bieži lietoja kāzās novietojot virs galda, tieši pretī jaunajam pārim. Izvietojot puzuru neaizmirstiet par ugunsdrošību! Nenovietot puzurus virs svecēm, pārāk tuvu kamīnam vai pie virtuves plīts.

 

21. decembrī kopā ar folkloras kopu “Putni” pasākuma apmeklētājiem būs iespēja vilkt Lielo bluķi, liet laimes, doties iepazīt parku sveču gaismā un kurt rituāla uguni, kā arī baudīt citas aktivitātes. Ikvienu apmeklētājs tiks cienāts ar siltu tēju un cienastiņu!

 

 

Informāciju par pasākumiem Krimuldas novadā varat atrast mājas lapas www.krimulda.lv sadaļā “Kalendārs“, kā arī Facebook lapā Teiksmainā Krimulda. 

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs