1. Sākums
  2. Projekti
  3. “Meža dienas 2018” Lēdurgas Dendroparkā
“Meža dienas 2018” Lēdurgas Dendroparkā

Latvijas Pašvaldību savienības projekts “Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei” ar moto: “Kopā nākotnes mežam” jau trešo gadu norisinās arī Krimuldas novadā.  1. augusta rītā Lēdurgas Dendroparkā tika stādītas krāšņās hortenzijas.

Meža dienas ir jauna tradīcija – jau trīs gadu garumā Latvija tiek padarīta krāšņāka ar koku stādījumiem un mazo koka arhitektūras objektu izvietošanu parkos, par godu Latvijas simtgadei.

Šajā projektā no Krimuldas novada piedalās Lēdurgas Dendroparks, kurā šajā, trešajā gadā, parks tika papildināts ar 61 hortenziju stādu. Hortenziju stādu saraksts tika sastādīts vadoties no rekonstrukcijas projektā paredzētā labiekārtojuma un parka vadītājas Ilzes Rubīnas redzējuma. Krāšņās hortenzijas tika atlasītas un iegādātas sadarbojoties ar AS Latvijas valsts mežu Kalsnavas kokaudzētavas Salaspils stādu realizācijas laukuma dārzniecēm, kuras atsaucīgi palīdzēja piemeklēt atbilstošākās un skaistākās šķirnes. Spītējot karstajam laikam, Lēdurgas Dendroparkā pulcējās  vairāk kā 30 talkotāji – gan pašvaldības darbinieki, gan novada iedzīvotāji, lai kopīgiem spēkiem padarītu skaistāku mūsu novadu un bagātīgākus dendroloģiskos stādījumus. Talkas noslēgumā, Nacionālā botāniskā dārza direktora Andreja Svilāna pavadībā, talkas dalībnieki tika iepazīstināti ar augu daudzveidību parka teritorijā, iepazīstot to specifiku, izcelsmes vietu un vienreizību.

Iepriekšējos divus gadus, projektu ietvaros Lēdurgas Dendroparkā tika stādīti rododendri un veidoti akmens krāvumi, papildinot parka apskatāmo objektu daudzveidību.

 

 

 

Citi jaunumi Tūrisms

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs