1. Sākums
  2. Tūrisms
  3. Aizvadīta ugunīgā Valpurģu nakts Lēdurgas Dendroparkā
Aizvadīta ugunīgā Valpurģu nakts Lēdurgas Dendroparkā

Krimuldas novada Lēdurgas Dendroparkā 30. aprīlī norisinājās maģisks pasākums – Valpurģu nakts. Valpurģu jeb Mēness svētki ir diena pirmajā pilnmēnesī starp pavasara un vasaras saulgriežiem. Latviešu mitoloģijā ap šo laiku tika atzīmēti Ūsiņa svētki, kas simbolizē gaismu un pavasari.

Lēdurgas Dendroparkā šis maģiskais pasākums norisinājās jau piekto reizi un pulcināja interesentus no malu malām – Limbažiem, Salacgrīvas, Rīgas, Vidrižiem, Līgatnes un citām Latvijas malām.  Viens no Valpurģu nakts mītiem ir, ka visā pasaulē viedās sievietes ir pulcējušās, lai uzlādētu savu enerģiju. Lēdurgas Dendroparkā septiņās pieturās viedās būtnes varēja pārbaudīt savas prasmes slotu mešanā, uguns dziras vārīšanā un augu amuletu veidošanā, lidojumā uz mēness, orientēšanās spējās, zirnekļu tīklu pārzināšanā un izzināt savu esību un nākotni pie zīlnieces un izveidot savu rūnu. Šajās pieturās viedās būtnes varēja smelties enerģiju.

2019.04.30. Valpurģu nakts svinības. Lēdurgas dendroparks. Foto: Anrijs Požarskis

Pasākumu vadīja un apmeklētājus priecēja Lēdurgas folkloras kopa “Putni” Ilzes Kļaviņas vadībā.  Vakara izskaņā Lēdurgas Dendroparka teritoriju piepildīja gaisma – vairāk kā divdesmit uguns stabi izgaismoja parku un ļāva pasākuma apmeklētājiem sajust maģiskās nakts varenību. Lai gaismas ienešana šajos svētkos būtu vēl spilgtāka, uzstājās Dmitrijs Pudovs ar kolēģi, kas pasākuma apmeklētājiem demonstrēja neaizmirstamu uguns šovu.

2019.04.30. Valpurģu nakts svinības. Lēdurgas dendroparks. Foto: Anrijs Požarskis

Īpašs paldies Krimuldas novada pašvaldībai par šī pasākuma finansiālo atbalstu, kā arī visiem, kas iesaistījās šī pasākuma īstenošanā: Rūta Ločmele, Sarmīte Kauliņa, Māra Ozola, Ilze Kļaviņa un folkloras kopa “Putni”, Modrīte Karaseva-Žune, Ivars Žunis, Emīlija Žune, Vilnis Krišjānis, Inta Brikmane, Liesma Brikmane, Linda Bernarde, Madara Liepiņa, Kaija Brisone, Jānis Rubīns, Dainis Jēkabsons, Māris Zirnis,  Indulis Aumeisters un Reinis Aumeisters.

Uz tikšanos nākamajā Valpurģu naktī!

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs