1. Sākums
  2. Sabiedrība
  3. Aizvadīts pasākums “Lapu upe Lēdurga”
Aizvadīts pasākums “Lapu upe Lēdurga”

Lēdurgā, 12. septembrī, malu malās valdīja rosība, lai pēcpusdienā uzņemtu novadniekus un novada viesus pasākumā “Lapu upe Lēdurga”, kurā tika atklāti septiņi informatīvie stendi par Lēdurgas vēsturiskajām ēkām. Šī projekta idejas autors – Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Linards Kumskis. Projekts tika realizēts divu gadu laikā, vācot un apkopojot informāciju, paralēli gājēju ietves izbūvei Lēdurgā.


Pasākuma dienā tika atklāti informatīvie stendi par Lēdurgas vēsturiskajām ēkām – Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolu, Jāņa Kristītāja pareizticīgo baznīcu, Lēdurgas evaņģēliski luterisko baznīcu,  Lēdurgas veco pagastmāju un magazīnas ēku, Lēdurgas ūdensdzirnavām, Freileņu villu un Lēdurgas muižu.


Lēdurgas Dendroparks, kurš ir jaunās vēsturiskās takas sākuma punkts norisinājās pasākuma atklāšana, kopīgi dziedot Lēdurgas himnu “Lapu upe Lēdurga” kopā ar Maritas Mazurevičas-Mottes ģimeni. Krimuldas novada domes priekšsēdētājs atklāja pasākumu simboliski iestādot takas sākuma punktā jaunus kokus, kas simbolizē “lapu upes” sākumu un  turpinājumu.

 

Linards Kumskis: “Septembrī ik gadu atzīmējam Eiropas kultūras mantojuma dienu un šī gada tēma ir būvkultūra. Kultūras jēdzienam ir plašs definīciju klāsts, bet tās vieno, ka kultūra nav iedzimta, bet iegūta un veidojusies sadarbības un mijiedarbības rezultātā. Ēkām ir zināma līdzība – tās ir veidotas mūsu pašu rokām un līdzekļiem, tās ir mūsu sapņu un iespēju piepildījums.

Prieks redzēt realizāciju pirms diviem gadiem dzimušajai idejai – uzzināt par Lēdurgas vēsturisko centru un tieši par ēkām vēl vairāk un radīt vienotu materiālu – maršrutu. Tā tapa šie stendi. Šis maršruts ir kā papildu apskates objekts dendroparka apmeklētājiem.

Lēdurdzieši, Lēdurgas viesi, lai jaunā ietve  padara drošāku ceļu, rosina vēlmi būt fiziski aktīviem, lai vēsturiskās ēkas un jaunie informatīvie stendi vēl vairāk nostiprina lepnumu par seno kultūrtelpu – Lēdurgu un rosina pašus lieliem un paliekošiem darbiem! Paldies iedzīvotājiem, kas iesaistījās vēstures materiālu vākšanā!”

 

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja apmeklēt abas baznīcas, tiekoties ar luterāņu baznīcas mācītāju Osvaldu Migloni un pareizticīgo baznīcas priesteri Pāvelu Kušnarjovu. Pie Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolas pasākuma apmeklētāji varēja atjaunot savas zināšanas novusa spēlē, izskriet jautru stafeti piepūšamajās atrakcijās un pavadīt laiku radošās darbnīcās. Livonijas MCC motobraucēji pie Dzirnavezera, kur blakus atrodas biedrības mītnes vieta – magazīnas ēka,  pasākumu apmeklētājus priecēja ar saviem spēkratiem. Dzirnavezers bija pieturas punkts arī Krimuldas novada brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem –  šeit varēja  ne tikai apskatīt tehnisko nodrošinājumu, bet arī izmēģināt ūdens strūklas palaišanu. Lēdurgas estrādi piepildīja spēks – puiši un meitenes piedalījās armvrestlinga un pauerliftinga sacensībās. Savukārt pasākuma noslēgumā Kamolīša parkā norisinājās mākslinieka Ināra Helmūta grāmatas “SASKARES” atvēršanas svētki, ar autora piedalīšanos un stāstiem ne tikai par grāmatas tapšanas procesu, bet arī tiem gadījumiem, kas grāmatā netika iekļauti.

 

Pasākums norisinājās no plkst. 14.00 līdz plkst. 17.00  ļaujot pasākuma apmeklētājiem iepazīties ar vēsturisko informāciju par Lēdurgas ēkām, izmēģināt dažādas aktivitātes un baudīt Lēdurgas ainaviskās vietas.

 

FOTO: Anrijs Požarskis

Citi jaunumi Pašvaldība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs