1. Sākums
  2. Projekti (arhīvs)
  3. Aktivitātes jauniešiem projekta “Nāc, piedalies un uzzini!” ietvaros
Aktivitātes jauniešiem projekta “Nāc, piedalies un uzzini!” ietvaros

Biedrība “r.a. “Siltumnīca”” projekta konkursa “Atbalsts jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” ietvaros Siguldas novada Krimuldas un Lēdurgas pagastā īstenos projektu “Nāc, piedalies un uzzini!”. Projektā paredzētas bezmaksas atbalsta aktivitātes, lai palīdzētu jauniešiem pārvarēt Covid-19 pandēmijas radītās sekas.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī un saskarsmes ierobežojumus, ikvienam sāk aptrūkt idejas kvalitatīvas atpūtas nodrošināšanai. Bērniem un jauniešiem ilgstoši mobilitātes un neparedzamības apstākļi rada emocionālu izsīkumu. Jaunieši ir norādījuši, ka ikdienā pavada pārāk daudz laika viedierīcēs, bet ļoti pietrūkst aktivitātes un sociālās mijiedarbības, taču pašiem trūkst motivācijas mainīt uzvedību un uzsākt aktivitātes.

Projekta “Nāc, piedalies un uzzini!” mērķis ir atbalstīt jauniešus, atklājot viņiem iespējas, kas saistās gan ar atpūtu, gan arī darbu. Pandēmija ir ietekmējusi darba un atpūtas apstākļus, taču tā arī parāda jaunas iespējas un izaicinājumus, kurus pareizi izmantojot, jaunieši var jau tagad atklāt veidus, kā atpūsties un arī strādāt ar pilnu sparu.

Projekta mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Priekšroka piedalīties projekta aktivitātēs tiks dota Siguldas novada jauniešiem, vienlaikus aicinot aktivitātēs piedalīties arī citās pašvaldībās deklarētos jauniešus.

Projektā paredzētas aktivitātes:

  • “Slikto manieru tējas dzeršanas pēcpusdiena” Lēdurgas Dendroparkā;
  • “Pastaiga pilnmēness naktī” Kubeseles dabas un vēstures takā;
  • Trīs grupu nodarbības “Iespēju re-starts”, kurās stiprināt jauniešu prasmes, izmantojot dažādas metodes, kuras nepieciešamības gadījumā jaunieši varēs pielietot arī ikdienā;
  • Divas lekcijas-semināri “Pirmie soļi darba tiesībās” – apskatāmie temati: pirmie soļi darba tiesiskajās attiecībās, nepilngadīgo darbs, nepilnais darba laiks, līgumu veidi, sociālās garantijas un attālinātais darbs.

Plānots, ka projekts tā dalībniekiem ne tikai uzlabos psihoemocionālo veselību, bet arī sniegs vērtīgas zināšanas turpmākajām gaitām. Dažādajās aktivitātēs jaunieši praktiskos piemēros mācīsies sevi labāk aizstāvēt, lai spētu būt noturīgāki pret mainīgajiem apstākļiem.

Projekta laikā jaunieši tiks iepazīstināti ar brīvā laika pavadīšanas aktivitātēm, ko iespējams realizēt arī ierobežotos apstākļos. Grupu nodarbību dalībniekiem būs iegūtas praktiskas zināšanas preventīvi mazināt psihoemocionālos riskus.

Pirmais pasākums – “Slikto manieru tējas dzeršanas pēcpusdiena” notiks jau 22. augustā, plašāka informācija un pieteikšanās “r.a. Siltumnīca” Facebook lapā.

Sekojiet līdzi aktualitātēm, lai uzzinātu par gaidāmo pasākumu laikiem, norises vietu un reģistrāciju!

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.–2023. gadam ietvaros.

 

 

Citi jaunumi Attīstība

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs