1. Sākums
  2. Amatierkolektīvi
  3. Krimuldas amatierteātris
Krimuldas amatierteātris

Mēģinājumi notiek  ceturtdienās Krimuldas Tautas namā no plkst. 18.30

2008./2009. gadā/ sezonā Arturs Bērziņš iestudēja “R. Blaumaņa joku lugu “Trīnes grēki”.

2009./2010. gadā pirmo savu izrādi Tautas namā iestudē tautā iemīļotā aktiera Edgara Zīles meita, režisore Zane Zīle. Viņa savai debijai Raganā izvēlas R. Blaumaņa “Īsa pamācība mīlēšanā”. Jautrība sit augstu vilni, bet izrāde tiek spēlēta reizēm pat zem lietus un…krusas (Inciemā) gāzmas.

2010./2011. gadu sezonā Zane Zīle iestudē „Improvizācija par Leldes Stumbres lugu „Letiņi”. Skatēs kritiķi minēto iestudējumu „ceļ debesīs un mīca dubļos”. Aktieru ansamblis ir sajūsmā: „Tātad esam trāpījuši desmitniekā!”

2012. gadā tiek iestudētas „Transportā noklausītas sarunas” – anekdotes. Par augstāko balvu kolektīvs uzskata Alūksnes novada Zeltiņu pagasta uzaicinājumu un dalību Jokdaru otrajā festivālā „Vajag tik rakt!” (08.08.2015.), kas veltīts novadnieka, aktiera Edgara Liepiņa piemiņai.

2013. gadā pirmizrādi piedzīvo S. Maršaka pasaka maziem un lieliem „Kaķu nams”. Allaž paliks atmiņā izrāde Siguldas pamatskolā, kur kāda maza skatītāja vecāki kaunīgi pienāca klāt un lūdza atļauju mazajam aptaustīt: „Vai krauklis ir dzīvs?” Izrādījās – dzīvs gan!

2014. gada 10. maijā pirmizrāde A. Dzīles darbam “Zem taureņa spārna…”.  Lugā izmantota I. Ziedoņa dzeja.

2015./2016. gada sezonā iestudēta un pie skatītājiem nonāk Tomasa Brendona komēdija ar pārģērbšanos un kurioziem pārpratumiem „Čārlija krustmāte”. Izrāde 2017.gadā izvirzīta amatierteātru skates otrajā kārtā. Jau pirmajā – saņemti vairāki cildinājumi, kas norāda uz kolektīva atzīstamo spēli un izrādes „dzīvotspēju”.

2017./2018. gada sezonā iestudēta izrāde pēc Regīnas Ezeras stāsta “Sātanisks stāsts” motīviem.

2019. gada 28. martā pirmizrādi piedzīvo Karela Čapeka darbs „Kā top izrāde”, kas ir veltījums Teātra dienai.

2020. gada 17. oktobrī pirmizrāde Anšlava Eglīša autobiogrāfiskā romāna “Pansija pilī” iestudējam.

2020. gadā Krimuldas Tautas nama Raganas amatierteātris, strādājot attālināti un paliekot katrs savās mājās, tomēr satikās! Mēģināja un filmēja. Raganas amatierteātris nodod skatītājiem padarīto: “Mūsu novada žagatiņas sadzirdēja un noskatīja, kā ikdienišķas sarunas un situācijas pārvēršas anekdotēs. Anekdotes ir mūsdienu folklora. Un “folklora ir tautas dzīvības pazīme!””

 

2020. gada 21. decembrī Krimuldas amatierteātris  izveido Ziemassvētku apsveikumu, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus saistībā ar  Covid-19 izplatības ierobežošanu – skatīt apsveikumu šeit.

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs