1. Sākums
  2. Kultūra
  3. Ārijas Elksnes dzejas uzvedums Krimuldas Tautas namā
Ārijas Elksnes dzejas uzvedums Krimuldas Tautas namā

Krimuldas Tautas nama mazajā zālē 4. oktobrī norisinājās Ārijas Elksnes dzejas uzvedums “Es ticu cilvēkam savam” poētiskās kafejnīcas formātā. Projekta autore Ligita Ādamsone, izpildījums Strazdumuižas Drāmas un dzejas teātra aktieru pārziņā, režisore Inese Vanaga.

Par paveikto un iecerēm stāsta projekta autore Ligita Ādamsone: “Šajā projektā esmu iecerējusi divus pasākumus. Viens ir tikko notikusī Poētiskā kafejnīca Ārijas Elksnes dzejas uzvedums “Es ticu cilvēkam savam”. Man tā dzīve tāda interesanta, esmu pārvietojusies pa visu Latviju, tādā veidā satikusies un sadarbojusies ar dažādiem māksliniekiem. Tā vienu brītiņu strādāju Rīgā Strazdumuižā pie neredzīgajiem, Liepājā biju izveidojusi kultūras klubu invalīdiem. Vienmēr labprāt iesaistos labdarības procesos. Tā iepazinos ar Strazdumuižas Drāmas un dzejas teātri un režisori Inesi Vanagu, un viņi šajā uzvedumā visu skaisti paveica.

Ligita Ādamsone

Plānoju kļūt par jūsu novadnieci, tāpēc noteikti šo projektu gribēju parādīt Krimuldas Tautas namā. Esmu ļoti laimīga, ka Krimuldas novada pašvaldības dome šo projektu atbalstīja. Savukārt, Krimuldas Tautas namā saņēmu atsaucību un viss tika noorganizēts, kā vajag, lai uzvedums notiktu, jo pati nevarēju būt klāt šajā procesā. Un vēl Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas bērnu mākslas darbu izstāde fonā! Esmu laimīga, jo šis pasākums noritēja tā, kā biju iecerējusi un pat vēl labāk. Cilvēki klausās, neformāla gaisotne, mans mērķis bija tāds, ka cilvēks atraisās tā, ka viņam gribas dejot. Un tieši tā arī notika! Esmu spārnota turpināt iesākto.

 

Otrs pasākums, ko vēl tikai plānoju, ir paredzēts bērniem, protams, skatoties pēc apstākļiem, bet tas ir paredzēts bērniem skolā. Projekta ietvaros sitaminstrumentālists Aleksandrs Joņevs, izvēloties kādu dzejoli, to atskaņo ar visdažādākajiem instrumentiem. Tad viņš ar bērniem, maksimums skaitā 30, lai visi var piedalīties. Katram bērnam tiek iedots sitaminstruments, jo tie ir ļoti dažādi, tad katrs bērns arī iesaistās šajā pasākumā. Tas ir paredzēts trīs mazām klasītēm, lai to izspēlētu, un bērniem tas būs, kas nebijis.”

Uzveduma viens no uzstādījumiem, bija “Veltījums skolotājiem!”. Pēc uzveduma skatītāja, skolotāja ar gadu desmitu stāžu Anita Ābelīte atzinīgi novērtēja aktieru un radošās komandas veikumu: “Paldies par Skolotāju dienas svētkiem, paldies par ziediem! Jūtos saviļņota un priecīga!”

Un šie vārdi izsaka uzveduma būtību.

Informāciju sagatavoja:

Ināra Miškina

Laikraksta “Krimuldas novada vēstis” redaktore

+371 27744033;

krimuldasvestis@krimulda.lv

 

Citi jaunumi Pašvaldība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs