1. Sākums
  2. Kultūra
  3. Atklāta Dainas Burves foto izstāde Lēdurgas kultūras namā
Atklāta Dainas Burves foto izstāde Lēdurgas kultūras namā

4. septembrī Lēdurgas kultūras namā tika atklāta Dainas Burves foto izstāde „Acis plaši atvērtas”. Mierīgā, klusā un sirsnīgā atmosfērā 4. aprīlī bija iespēja iepazīties ar lielformāta fotogrāfijām un iesaistīties sarunā ar darbu autori. Par katru fotogrāfiju Dainai bija savs stāsts, kas vērotājus satuvināja ar redzamo. 

 

 

Kā pastāstīja Daina pati, tad aizraušanās ar fotografēšanu pie viņas atnākusi  nesen.  Tagad viņas rokassomiņā allaž ir arī fotokamera. Tās nav speciāli rīkotas foto sesijas, bet tiek ķerti mirkļi no ikdienas – braucot vilcienā, ejot mājup no darba, ceļojot vai vienkārši brīvos brīžos pastaigājoties gar jūru . Tieši tāpēc acis ir plaši atvērtas, jo jāiemācās ne vien redzēt, bet arī saskatīt. Un Dainai tas izdodas. Tās ir notvertas ēnu spēles, atspulgi peļķēs, bērni laukos un skolā, cilvēki pārdomu mirkļos, dabas ainas, kas katram skatītājam ļauj uzburt savu priekšstatu par sastingušo mirkli. Autore atzina, ka atrodas tikai sava radošā ceļa sākumā. Un doties tajā viņu pamudināja biedri no foto studijas.

Kad izskanēja jautājums, kāpēc  pamatā ir melnbaltās fotogrāfijas, Daina atbildēja, ka tas ir apmēram tā: krāsainā fotogrāfija rāda kleitu, bet melnbaltā – acis.

Lai par to pārliecinātos, atnāciet uz Lēdurgas kultūras nama mazo zāli līdz 25. oktobrim.

Informāciju sagatavoja:                                                    

Lēdurgas kultūras nama direktore

Ilze Runce

 

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs