1. Sākums
  2. Atkritumu apsaimniekošana
Atkritumu apsaimniekošana

Atkritumu apsaimniekošanu Krimuldas novada teritorijā kopš 2009. gada 1. jūlija nodrošina SIA “ZAAO”. SIA “ZAAO” sniedz kvalitatīvus atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Ziemeļvidzemes reģionā, kas ietver atkritumu savākšanu, šķirošanu, transportēšanu, apstrādi un noglabāšanu videi draudzīgā veidā, kā arī veic sabiedrības informēšanu un izglītošanu.

Izmaiņas ZAAO atkritumu apsaimniekošanas maksā, mainoties DRN nodokļa likmei

Informējam par plānotajām izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas maksā no 2021.gada 1.janvāra, kas pamatotas ar valstī apstiprinātajām dabas resursu nodokļa (DRN) izmaiņām.

DRN likme par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonos 2021.gadā pieaugs līdz 65,00 EUR par tonnu (šobrīd tās apmērs ir 50,00 EUR par tonnu). Otrdien, 24.novembrī, ZAAO nosūtīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai apstiprināšanai jauno sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifa projektu.

Mainoties DRN likmei, tā attiecīgi ietekmēs arī atkritumu apsaimniekošanas kopējo maksu.

Maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu no 2021.gada 1.janvāra sadārdzināsies vidēji par 5% . Par 240 litru konteinera vienreizēju tukšošanu būs jāmaksā aptuveni 0.28 eiro vairāk, tas ir vidēji 5.90 eiro par viena 240 litru konteinera tukšošanas reizi. 1100 litru konteinera tukšošanas reize sadārdzinās vidēji par 1.30 eiro – viena šāda konteinera tukšošana maksās aptuveni 27 eiro).

Lai samazinātu individuālos tēriņus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, ZAAO aicina iedzīvotājus izmantot uzņēmuma nodrošināto dalītās atkritumu vākšanas infrastruktūru – EKO laukumus, EKO punktus, kā arī vairākās pilsētteritorijās pieejamo individuāli dalīti vākto atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu privātmājām.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar Klientu apkalpošanas daļas speciālistiem epastā: zaao@zaao.lv vai pa tālr. 64281250.

ZAAO ir pašvaldību uzņēmums, kas nodrošina atkritumu savākšanu, šķirošanu, uzglabāšanu, apstrādi, pārvadāšanu, apglabāšanu un sabiedrības izglītošanas aktivitātes 27 novadu teritorijās.

Plānotā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa no 2021. gada 1. janvāra

 

 

 

 

Pašvaldība

Maksa EUR/m3 bez PVN

Maksājums par 240 l konteineru EUR ar PVN

Maksājums par 1100 l konteineru EUR ar PVN

Krimuldas novada pašvaldība

19.69

5.72

26.21

 

 

 

 

 

 

 

 Zane Leimane
SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs