1. Sākums
  2. Tūrisms
  3. Atpūta pie dabas Krimuldas novadā
Atpūta pie dabas Krimuldas novadā

Kubeseles dabas un vēstures taka

Atpūties ar ģimeni, baudot dabas varenību, kas apvītas leģendām un dažādām vēstures liecībām jau no 13.gs.  Takas kopējais garums 3,6 km un tā ir lokveida ar atgriešanos sākumpunktā. Taka sākas pie Krimuldas baznīcas  un turpinās līdz Gaujai, vedot gar dabas un vēstures objektiem Runtiņupītes krastos, Krimuldas baznīcu un mācītājmāju, Kubeseles pilskalnu, Kaupo kapa uzkalniņu, Runtiņalu, Saulstariņu klintīm un alu un plostnieku atstātām liecībām – enkurklučiem.

Atceries! Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!

Plašāka informācija šeit.  

 

Dabas varenība Lēdurgas Dendroparkā

Izstaigā un satiec dažādus maģiskus tēlus koka skulptūrās Lēdurgas Dendroparkā, kas ir viens no Latvijas TOP 10 dendroloģiskajiem parkiem. Tas visos gadalaikos ir burvības pilns – pavasarī krāšņi zied magnolijas, robīnijas, ievas, veigelas un filadelfi, vasarā acis priecē parūkkoks, dūmkoks, riekstkoki, dažādas kļavu sugas, bet ziemā pārsteidz burvju lazdu ziedēšana, Māka ievu stādījumi, egļu, tūju un kadiķu krāsu bagātība.

Iepazīties ar 22 horoskopu koku aprakstiem un atrodi savam dzimšanas datumam atbilstošu vēstījumu izveidotajā horoskopu koku aplī.

Pēc kārtīgām pastaigām, izbaudi piknika burvību blakus Mudurgas dižakmenim.

Ja vēlies apmeklēt parku brīvdienās, tad lūgums iepriekš pieteikties.

Darb laiks (1.11.-31.03.): O.-Pk. 10.00 – 16.00

Plašāka informācija šeit.

 

Enerģijas lādiņš “Lēdurgas Spēka takā”

Izkusties un gūsti enerģiju biedrības “Smailes” izveidotajā takā, kas no Lēdurgas Dendroparka administrācijas ēkas gar parka stādījumiem, caur mežu aizvijas Aģes upes virzienā. Pastaiga un uzdevumu veikšana stiprinās fizisko ķermeni, rosinās prāta darbību, radīs enerģijas pieplūdumu un dzīvesprieku.

 

Pastaigu taka ir aptuveni 3 km gara un tās segums ir iestaigātas meža takas.

Taka ir marķēta dabā.

Plašāka informācija šeit

Citi jaunumi Pašvaldība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs