1. Sākums
  2. Sabiedrība
  3. Atskaņas no koncerta “Saules rits”
Atskaņas no koncerta “Saules rits”

Ar vērienīgu koncertu ‘’Saules rits’’ Lēdurgas estrādē 1. jūnija vakarā noslēdzās Lēdurgas kultūras nama amatiermākslas kolektīvu 2018./2019. gada sezona.

          Koncertā piedalījās pašmāju kolektīvi un viņu draugi – JDK ‘’Dzērve’’, JDK ‘’Daina’’, VPDK ‘’Lustīgais’’, kā arī vieskolektīvs no Lietuvas – pūtēju orķestris ‘’Aukštyn.’’ Kā norāda koncerta nosaukums, dalībnieki caur saviem priekšnesumiem “izdzīvoja” saules gadu. Saules gada ritējumu veiksmīgi kopā sasaistīja folkloras kopa ‘’Lieli putni.’’ Koncerta noslēgumā ar saulainu sveicienu no kaimiņzemes uzstājās Lietuviešu pūtēju orķestris un dejotāju grupa.

         Gan skatītājiem, gan dalībniekiem šis koncerts bija īsti svētki. Par to, ka koncerts bija brīnišķīgs, pārliecinājās kuplais apmeklētāju pulks. Paldies koncerta režisoram Kristapam Pelēkajam un māksliniekam Aivaram Romanovskim par Saules zīmes izveidošanu skatuves noformējumā. Paldies visiem čaklajiem kultūras nama darbiniekiem, kas vairākas dienas iepriekš cītīgi strādāja, lai koncerta diena būtu krāsains notikums ciemiņiem, apmeklētājiem un pašiem, lai tā sniegtu tikai pozitīvas emocijas.

           Atskatoties uz kolektīvu veikumuvar secināt, ka šī sezona bija īpaša – tā aizritēja Latvijas 100-gades zīmē. Šajā sezonā Lēdurgas kultūras namā darbojās 12 kolektīvi – seši bērnu un seši pieaugušo. 

         Sezona Lēdurgas kultūras namā tika uzsākta ar gatavošanos Latvijas simtgadei. Šķiet, tas bija pavisam nesen – rudenī, kad ar emocionālu un daudzkrāsainu koncertu ‘’Saules mūžu Latvijai’’ tika atzīmēta simtgade. Pēc valsts svētkiem tika uzsākta gatavošanās valsts mēroga skatēm un konkursiem. Pa starpai vēl dalība Ziemassvētku koncertos gan savās mājās, gan citviet. Kolektīvu vadītāju ieguldītā darba rezultātā dziesmu svētku tradīciju uzturēšanā un saglabāšanā, iegūti lieliski rezultāti. Īpaši gribas izcelt jauniešu deju kolektīvu ‘’Metieniņš’’ (vadītājs Kristaps Pelēkais), vidējās paaudzes deju kolektīvu  ‘’Lēdurga’’( vadītāja Inese Damberga), sieviešu kori ‘’Lettegore’’( vadītāja Marita Mazureviča- Motte), dziedošo vīru kopu (vadītāja Ilze krūmiņa), folkloras kopas ‘’Putni’’ un ‘’Lieli putni’’ (vadītāja Ilze Kļaviņa), kas ar nerimstošu entuziasmu un sparu sezonas laikā ieguvuši augstus sasniegumus un ar savu aktīvo koncertdarbību spodrinājuši novada vārdu Latvijā un pasaulē. Prieks par senioru ansambli ‘’Jautrās vecmāmiņas’’ (vadītāja Mārīte Leimane), kas turpināja piedalīties sarīkojumos, kuri jau tradicionāli daudzu gadu garumā ir ierakstīti viņu darba kalendārā. 

Ar katru no minētajiem kolektīviem gribas ļoti lepoties, jo viņu paveiktais un darboties spēja ir tiešām apbrīnas vērta. Paldies, ka vienmēr esat gatavi arī kam negaidītam, atsaukties un realizēt vispārdrošākās idejas. Paldies kultūras pasākumu organizatoram Kristapam Pelēkajam par kultūras un izglītojošo pasākumu organizēšanu, par inovatīvām idejām, par lielisko sadarbību ar kolektīvu vadītājiem un izglītības iestādēm. Kā arī paldies mūsu cītīgajiem klausītājiem un skatītājiem, kas gana kupli apmeklējuši pasākumus visa gada garumā. Gatavojot statistisko atskaiti kārtējo reizi pārliecinājos, ka gandrīz  katru nedēļas nogali, kāds no amatiermākslas kolektīviem devies koncertbraucienā uz tuvāku vai tālāku Latvijas vietu. Par to paldies Krimuldas novada domei, kas, atbalstot mūsu kolektīvu koncertdarbību, nodrošinājusi transportu un piešķīrusi arī finanšu līdzekļus. Paldies atsaucīgajiem un pacietīgajiem šoferīšiem, kas vienmēr ir bijuši laipni un pretīmnākoši mūsu pašdarbniekiem.

       Neskatoties uz to, ka sezona noslēgusies, sieviešu koris ‘’Lettegore’’ jūnijā piedalījās slavenā latviešu komponista, folklorista, mūzikas kritiķa un publicista Emiļa Melngaiļa 145 gadu jubilejas koncertā ‘’Birzīs I Norās’’ un vēl piedalīsies Krimuldas novada svētkos, kas norisināsies 6. jūlijā. Sezona turpināsies arī mūsu folkloristiem – ‘’Putniem’’ un ”Lieliem putniem.’’ Vasaras saulgriežu laikā abi kolektīvi piedalīsies Turaidas muzejrezervāta organizētajā ielīgošanas sarīkojumā. ‘’Lieli putni’’ būs Krimuldas novada svētku dalībnieki un jūlija beigās piedalīties Starptautiskajā folkloras festivālā, kas norisināsies Prāgā. Lai veiksme ar jums!   

Uzsākot 2019./2020 gada sezonu, lai pietiek spēka saglabāt radošumu, pietiek spēka apgūt Dziesmu svētku sarežģīto repertuāru, lai spējat pārsteigt skatēs paši sevi un žūriju, lai esat tie, kas mudina piedalīties, dalīties un lepoties. Lēdurgas kultūras nams ļoti lepojas ar jums visiem un ikvienu! 

Informāciju sagatavoja:

Lēdurgas kultūras nama direktore

Ilze Runce

 

 

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs