1. Sākums
  2. Sabiedrība
  3. Bērnu diena Lēdurgā “Mēs katrs spējam brīnumus radīt!”
Bērnu diena Lēdurgā “Mēs katrs spējam brīnumus radīt!”

Maija pēdējā sestdienā nu jau par tradīciju kļuvis pasākums, kad savus svētkus svin Lēdurgas pagasta bērni. Tā arī šogad 25. maijā kultūras nama pagalmā pulcējās bērni, kas visu gadu ir cītīgi dejojuši, dziedājuši, spēlējuši mūzikas instrumentus.

Neskatoties uz rīta pusē drūmajiem laika apstākļiem, diena izvērtās saulaina un ļoti jauka. Koncerts “Mēs katrs spējam brīnumus radīt” iesākās ar Lēdurgas kultūras nama bērnu kolektīvu uzstāšanos. To atklāja paši mazākie dziedātāji – muzikāli attīstošā grupa (vadītāja Marita Mazureviča- Motte). Lai mazie justos drošāk, priekšnesumā piedalījās arī bērnu vecāki. 

Savu dejotprasmi rādīja pirmsskolas bērnu deju kolektīvs un 1.-4. klašu skolēnu deju kolektīvs (vadītājas Ieva Lapsa un Laura Atslēga), 5.-9. klašu skolēnu deju kolektīvs (vadītājs Kristaps Pelēkais).  Ar jaunām un skanīgām dziesmām skatītājus pārsteidza bērnu vokālais ansamblis “Kastanīši” (vadītāja Marita Mazureviča-Motte).

Svētki nebūtu iedomājami bez mūsu “Putniem” (vadītāja Ilze Kļaviņa). “Putni” skatītājus pārsteidza ar dziesmu, kas tika izpildīta senajā līvu valodā. Muzikālu pienesumu koncertā sniedza Krimuldas novada mazo vokālistu konkursa-koncerta “Dziedošie cāļi” dalībnieki: Mārtiņš Bērziņš, Keitija Kauliņa, Alise Logina, Loreta Zaķe, Marta Rostoka un Matīss Cielēns. Šos mazos talantus koncertam sagatavoja skolotāja Marita Mazureviča-Motte.

Šķiet, vislielāko sajūsmu un aplausus pēc uzstāšanās saņēma Lēdurgas bērni, kuri mācās mūzikas skolā un spēlē kādu instrumentu. Ar mazās trompetes-kornetes spēli uzstājās Emīls Zaķis un Markuss Motte, ar alta raga spēli – Artūrs Miķelsons un Gustavs Karasjovs (pedagogs Andris Ķikuts), marimbu spēlēja Martins Motte (pedagogs Jānis Špacs), klavieres –  Luīze Anna Šemeta un Marta Ceble  (pegadoģe Marita Mazureviča-Motte) un Linda Trukšāne (pedagoģe Guna Rācene).

Koncerts ilga mazliet vairāk kā stundu, taču ikviens klātesošais klausītājs varēja pārliecināties un priecāties par to, cik mums ir talantīgi bērni, kas katrs ir tik apdāvināts, ka tiešām spēj radīt brīnumu, ko apbrīnot, par ko patiesi priecāties! To arī visu koncerta laiku uzsvēra pasākuma vadītāji – pasaku tēli no radošās aģentūras “Pasaku nams” – Fiona, Šreks, Burve un Ēzelītis.

Bērnu diena turpinājās ar dažādām izklaides un sporta aktivitātēm. Šķiet, visgarākā rinda izveidojās pie seju apgleznošanas. Par to mīļš paldies Andīnai Akulovai. Viņas lieliskās prasmes pārveidoja līdz nepazīšanai pat visatpazīstamāko sejiņu. Bērni bija sajūsmā! Maijas Pīlāgas Mākslas skolas direktore Eva Keiša ikvienu aicināja piedalīties radošajās darbnīcās, gatavojot vasarīgus dekorus – putniņus un tauriņus. Šī nodarbe aizrāva ne tikai bērnus, bet arī vecākus. Sporta skolotājas Madaras Ansones pamudināti, bērni piedalījās jautrās stafetēs. Pateicība arī tiem dažiem vecākiem, kas ņēma dalību, lai kopā ar savu bērnu, kaut mazliet pasportotu! Vienlaikus par sportisku aktivitāti izvērtās lielo ziepju burbuļu atrakcijas, to sagatavošana un ķeršana. Paldies Mārtiņam Pakalniņam un Gunai! Kā arī visu svētku laiku bērni varēja izbaudīt piepūšamās un koka atrakcijas. Jautrība sita augstu vilni!

Vēlreiz, no sirds pateicos visiem visiem koncerta dalībniekiem, bērnu vecākiem, skatītājiem un nejaušiem garāmgājējiem, kuri pēc vēlēšanu iecirkņa apmeklējuma, uzreiz nedevās mājās, bet piestāja, lai papriecātos par mūsu jauno paaudzi. Paldies tiem, kuri šajā svētku dienā čakli strādāja, lai gūtu gandarījumu par izdevušos pasākumu, jaukajiem laika apstākļiem, kas bija mums labvēlīgi visu svētku norises laiku. Paldies Krimuldas novada domei par finansiālu atbalstu un SIA “Skrīveru saldumi” par garšīgajiem našķiem, ko saņēma ikviens koncerta dalībnieks!

Lai visiem jauka, silta un saulaina vasara! Lai izdodas atpūsties, izbaudīt vasaras jaukos mirkļus, uzkrāt spēku un enerģiju atkal jaunam darba cēlienam, kas atsāksies rudenī!    

Informāciju sagatavoja:           

 Lēdurgas kultūras nama direktore

Ilze Runce

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs