1. Sākums
  2. Kultūra
  3. “Es vairs nebēgu pa sapņiem” grāmatas atvēršanas svētki Lēdurgā
“Es vairs nebēgu pa sapņiem” grāmatas atvēršanas svētki Lēdurgā

Lēdurgas bibliotēkā norisinājās rakstnieces Māras Ozolas jaunākās grāmatas “Es vairs nebēgu pa sapņiem” atvēršanas svētki. Rakstniece ir mūsu novadniece, jo dzīvo Krimuldas novada Inciemā. Svinējām šo īpašo notikumu kopā ar bibliotēkas apmeklētājiem.

Grāmatas atvēršanas pasākums iesākās ar Lēdurgas kultūras nama direktores Ilzes Runces stāstījumu un savām sajūtām izlasot šo darbu. Tālāk stāstījumu turpināja pati autore. Viņa pastāstīja, ka grāmata izsapņota gadiem, sākta rakstīt, labota, pārstrādāta un 2020. gadā izdota.

Pa starpu tapušas un izdotas grāmatas jauniešiem “Ala” un “Cietoksnis”, kurās izceltas cilvēciskās attiecības. Pēc tam tapusi grāmata par izcilo rakstnieku, inciemieti “Anšlava Eglīša meklējumos”. Rakstniece pastāstīja, ka par Anšlavu Eglīti un viņa dzimtu  ieinteresējusies pēc ieprecēšanās Inciemā, kad sākusi strādāt par latviešu valodas skolotāju Turaidas pamatskolā.

Grāmatā “Es vairs nebēgu pa sapņiem” aprakstīti pašas piedzīvojumi, pārdzīvojumi, emocijas, sadzīviski notikumi, viss, kas izjusts un izdzīvots savā dzīvē. Jau grāmatas nosaukums labi raksturo autores pieeju aprakstītajām dzīves situācijām un piešķir darbam reālismu.

Māra Ozola atbildēja uz klātesošo jautājumiem par savu ikdienu un turpmākajiem radošajiem nodomiem. Grāmatas izdošanas projektu palīdzēja īstenot meita Silvija. Arī šo grāmatas atvēršanas pasākumu interesantāku darīja meitas Silvijas muzikālais priekšnesums un kopīgi dziedātās dziesmas. Pēc tam kopīgi baudījām zāļu tēju un kliņģeri. Vairāki pasākuma apmeklētāji iegādājās grāmatu ar autores autogrāfu.

Grāmata  pieejama lasītājiem visās Krimuldas novada bibliotēkās.

 Tātad gaidīsim atkal jaunu grāmatu. Lai veicas!

 

Informāciju sagatavoja:

Lēdurgas bibliotēkas vadītāja

K. Jēkabsone

Citi jaunumi Kultūra

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs