1. Sākums
 2. Notikumu kalendārs
Notikumu kalendārs

 • 29
  februāris
  sestdien
  18:00 - 19:58
  Filmas “Pilsēta pie upes” demonstrējums Lēdurgā
  Lēdurgas kultūras nams

  Lai cik necilvēcīga nebūtu vēstures gaita, cilvēkam vienmēr ir iespēja saglabāt cilvēcību.

  Viestura Kairiša filma “Pilsēta pie upes” (Piļsāta pi upis).

  Ansim ir nevainīga profesija – daiļkrāsotājs, un viņš ir pieprasīts pie visām varām, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30. gadu beigās. Patosa pilnos ulmaņlaikus nomaina skarbie komunistu, tad nacistu režīmi… Viņa iecerētā ir ebreju meitene Zisla, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle…

  Galveno varoni Ansi filmā atveido Dāvis Suharevskis, viņa partneri ir lieliskie latviešu aktieri Agnese Cīrule (“Homo Novus”, seriāls “Sarkanais mežs”) un Gundars Āboliņš (“Homo Novus”, “Bille”), arī leģendārais lietuviešu aktieris Jozs Budraitis, kā arī čehu aktrise Brigita Cmuntova.

  Režisora Viestura Kairiša filmas scenārijs tapis pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu; viņu iepriekšējais kopdarbs – spēlfilma “Melānijas hronika”.

  Vecuma ierobežojums: 12+

   

  Ieeja: 3 EUR

  Filmas “Pilsēta pie upes” demonstrējums Lēdurgā

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs