1. Sākums
 2. Notikumu kalendārs
Notikumu kalendārs

 • 22
  augusts
  sestdien
  15:00 - 18:00
  Sadancis Inciemā
  Inciems – vieta kurā kultūras dzīve ir kūsājusi un pulcējusi cilvēkus no malu malām, kā varam lasīt Anšlava Eglīša grāmatā “Pansija pilī”. Sadancis Inciemā “iedejos” atjaunoto Inciema estrādi – Krimuldas līnijdejotāju grupa “Jautrās raganiņas” rīko dejotāju saietu, kurā piedalīsies kolektīva draugi no Valmieras, Zaubes, Umurgas, Saulkrastiem, Salaspils un Pabažiem. Atbraucot ciemos uz Inciemu Tu vari kļūt par skatītāju un aktīvu pasākuma dalībnieku.

  -Plkst. 15.00 gide Māra Ozola iepazīstinās pasākuma apmeklētājus ar Inciema vēstures lappusēm;

  -Plkst. 16.00 pulcēsimies Inciema estrādē, lai baudītu līnijdejotāju priekšnesumus.

  Tiekamies Inciemā!
  Esam atbildīgi par savu un savu līdzcilvēku veselību, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās noteikumus.
  Pasākums ir publisks. Tā laikā var tikt filmēts un fotografēts. Iegūtais materiāls var tikt izmantots publicitātes materiālos.
  Sadancis Inciemā
 • 22
  augusts
  sestdien
  20:00 - 21:30
  Performance “Traks pēc Tevis, Hildegard!” Krimuldas baznīcā

  Performance “Traks pēc Tevis, Hildegard!”

  22. augustā plkst. 20.00 Krimuldas baznīcā

  Ieeja par ziedojumiem baznīcai. 

   

   

  “Traks pēc Tevis, Hildegard!” ir viduslaiku kultūras iespaidota mākslas performance.

  To radījuši trīs mūzikas un teātra mākslas profesionāļi – senās mūzikas dziedātāja Dārta Treija, vibrofonists Miķelis Dzenuška un režisore, leļļu māksliniece Velta Emīlija Platupe.

  Performances pamatā ir 12. gadsimta personības Hildegardes no Bingenes vīziju augļi – apraksti un muzikālie skaņdarbi, kā arī izpildītāju sapņi par Hildegardes laikmetu. Hildegarde no Bingenes (1089-1179) ir spilgta viduslaiku personība, kuras aktualitāte ir saglabājusies cauri gadsimtiem līdz mūsdienām, 2012. gadā viņa pasludināta par Baznīcas doktori. Hildegardes devums ir glabāts un šodien visiem interesentiem pieejams. Viņas darbības lauks bija plašs: benediktīņu abate, mistiķe, vizionāre, rakstniece, dziedniece, komponiste, filozofe, skolotāja. Viena no pazīstamākajām sakrālās monodijas komponistēm. Zinātniskās dabas vēstures izpētes aizsācēja Vācijā.

  Šajā performancē tiks apvienotas vairākas mākslas: mūzika, tēlniecība, improvizācija, skatuves performance. Performances apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt unikālu viduslaiku mistiķes iedvesmotu mākslas piedzīvojumu.

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs