1. Sākums
 2. Notikumu kalendārs
Notikumu kalendārs

 • 17
  oktobris
  sestdien
  17:00 - 19:00
  Izrāde “Pansija pilī”
  Krimuldas Tautas nams

  Anšlavs Eglītis – rakstnieks, dzejnieks, mākslinieks, mākslas kritiķis, tulkotājs un recenzents. Viena no latviešu literatūras kolorītākajām un erudītākājām personībām, kuras mūžs pārlauzts divās daļās: vienā palika studijas, dzimtene, pirmās publikācijas, otrā – gari gadi emigrācijā un milzum daudz sarakstītu grāmatu. Anšlavs Eglītis kopš pirmajiem darbiem bija vērtētāju un laikabiedru uzmanības lokā, valdzinot lasītājus ar spilgtu izteiksmi, precīziem raksturiem, savijot smalku psiholoģisku cilvēka raksturojumu ar nemanāmu ironisku piesitienu, taču tēlus rakstnieks atainojis ar labvēlību un iecietību.

  Saistošas ir atmiņas par Inciemā pavadītajām vasarām grāmatā “Pansija pilī”, kas sarakstīta 1962.gadā. Autors raksta: “Līdzko es atmiņās nonāku Inciemā, kas man joprojām liekas kā īstenās mājas, senā, gaišā pasaule atveras, senie, jaukie ļaudis ir atkal visapkārt.”

  Anšlava Eglīša dzīves ceļš aizsākās 1906. gada 14. oktobrī Rīgā. Bet vairāk kā divdesmit vasaras Eglītis pavadījis Inciemā.

  Šogad, atzīmējot rakstnieka dzimšanas dienu,

  17.oktobrī 17.00 Krimuldas Tautas nama amatierteātris aicina uz izrādi “Pansija pilī”.

  Nezaudējot rakstniekam raksturīgo ironiju, ieskatīsimies Inciema atmiņu stāstā, senajos notikumos, sastapsim dažādos ļaudis.

  Izrādē piedalās un vairākās lomās iejūtas Jūlija Bieziņa, Kaija Brisone, Māra Ozola, Dace Višere, Andrejs Baiža, Kārlis Ozols-Ozoliņš, Intars Pučurs, Jānis Rubīns, Normunds  Stūris. Pie skaņu pults Jānis Sirmais. Tērpi – Baiba Krama. Režisore Zane Zīle.

  Uz tikšanos Krimuldas Tautas namā!

  Izrāde "Pansija pilī"

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs