1. Sākums
 2. Notikumu kalendārs
Notikumu kalendārs

 • 14
  jūnijs
  pirmdien
  11:00 - 12:00
  Piemiņas pasākums “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām”
  Krimuldas Tautas nams

  Šī gada 14. jūnijā aprit 80 gadu kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu.

  Pasākums “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” notiks vienlaikus visā Latvijā – katrā pašvaldībā 14.jūnijā plkst.11.00 tiks sākti 1941. gadā deportēto iedzīvotāju vārdu lasījumi.

  Krimuldas novada pašvaldībā vārdu lasīšana notiks Krimuldas Tautas namā, Raganā. Šeit kopumā tiks lasīti 22 deportēto cilvēku vārdi. Lasījumus veiks mūsu pašvaldības iedzīvotāji. Straumēšana norisināsies Facebook platformā @Teiksmainā Krimulda profilā – https://www.facebook.com/events/293177575832381

  Lasījums tiks straumēts reāllaikā platformās LSM.lv un LNB.lv, kur būs pieejama “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” izstrādāta digitāla Latvijas karte ar apkopotām saitēm uz tiešraidēm no pasākumiem pašvaldībās. Šajā kartē vēlāk tiks ievietoti arī piemiņas pasākumu videomateriāli, kā arī dati par deportētajiem, lai veidotu un attīstītu publiski pieejamu tiešsaistes platformu, kas vizualizē deportācijas Latvijā, palīdzot aptvert apmēru un sekas, parādot statistiku un vienlaikus ļaujot izsekot individuāliem izvesto cilvēku stāstiem

  Piemiņas pasākumu “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” rīko Valsts prezidenta kanceleja un Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar ekspertiem no Latvijas Nacionālā arhīva, “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” un sabiedriskajiem medijiem.

  Piemiņas pasākums “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām”

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs