1. Sākums
  2. Izglītība
  3. Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolas skolēni projekta ietvaros apmeklē lidostu “Rīga”
Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolas skolēni projekta ietvaros apmeklē lidostu “Rīga”

Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolas 6., 8. un 9. klašu skolēni marta sākumā apmeklēja un iepazinās ar starptautisko lidostu “Rīga”. Pasākuma laikā skolēni ieguva zināšanas par starptautiskā lidosta „Rīga” darbību un iepazinās ar gaisa satiksmes un lidostas darbinieku profesijām.

Pasākuma ietvaros tika apskatītas dažādas tēmās, piemēram:

  • drošības kontrole, profesijas drošības kontroles veikšanai;
  • profesiju daudzveidība lidostā;
  • zināšanas, prasmes un īpašības, kādas nepieciešamas darbam lidostā;
  • lidostas “Rīga” attīstība.

Pasākums norisinājās Karjeras attīstības atbalsta projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējuma “Pētām un izzinām profesijas Latvijā” ietvaros.

Starptautiskā lidosta „Rīga” ir Latvijas Republikas valsts akciju sabiedrība (VAS). Visu akciju īpašnieks ir Latvijas Republika. Kapitāla daļas turētājs valsts akciju sabiedrībai ir Latvijas Republikas Satiksmes ministrija.

Starptautiskā lidosta „Rīga” ir lielākais starptautiskās aviācijas uzņēmums Baltijā un ir šī reģiona galvenais gaisa satiksmes centrs, kas nodrošina regulāru pasažieru satiksmi, kravas un pasta pārvadāšanu ar civilās aviācijas gaisa kuģiem uz Eiropas un citām pasaules valstu pilsētām. Starptautiskā lidosta „Rīga” sniedz gan aviācijas (lidmašīnu, pasažieru un kravu apkalpošana), gan neaviācijas pakalpojumus (telpu un teritorijas noma, autostāvvietas, VIP centra pakalpojumi u.c.). Tā apkalpo gan vietējās, gan starptautiskās aviolīnijas un ir kļuvusi par vienu no nedaudzajām Eiropas lidostām, kas apkalpo pilna servisa un zemo izmaksu lidsabiedrības.

Citi jaunumi Pašvaldība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs