1. Sākums
  2. Paziņojumi
  3. Glezniecības studijas “Umbra” izstāde digitālā formātā
Glezniecības studijas “Umbra” izstāde digitālā formātā

Izsludinot ārkārtējo situāciju valstī saistībā ar Covid-19 pandēmiju, Krimuldas Tautas namā izstādītā glezniecības studijas “Umbra” izstāde daudziem interesentiem tā arī palika neredzēta. Krimuldas Tautas nama vadītāja Līvija Ustupa glezniecības studijas “Umbra” izstādi nodod digitālā formātā ikvienam interesentam un mākslas cienītājam.

Glezniecības studijas “Umbra” izstāde “Riti” veidota  īpaši Krimuldas Tautas namam ar jauniem, glezniecības darbiem, veltītiem pavasarim , bezgalīgajam atjaunotnes un radīšanas procesam dabā, dvēselē un mākslā.

Mazliet rotaļīgais, vienotais darbu formāts – kvadrāts, kas pieļauj bezgalīgas klucīšu spēļu variācijas un interpretācijas izstādes iekārtojumam, katra mākslinieka individuālo pieredzi un pārdzīvojumu iekļauj kopīgā ciklā jeb rakstā. Lai HOMO LUDUS radīšanas prieks mūsu enerģiju iegriež bezgalības zīmē!

Glezniecības studija “Umbra” ir pieredzes bagāts kolektīvs ar vairāk kā pus gadsimtu senu vēsturi un tradīcijām. Tās darbību 1961. gadā aizsāka mākslinieks Nikolajs Petraškevičs toreizējā Tramvaju un Troleibusu parka Kultūras namā. 70tos gados studijā darbu sāka gleznotāja Māra Zītare, kuras vadībā “Umbra” tika pie skanīgā nosaukuma un izveidojās par saliedētu, atpazīstamu kolektīvu, apvienojot dažāda gada gājuma, pieredžu un profesiju cilvēkus, kas ar aizrautību savā brīvajā laika nododas mākslas studijām un pamazām atklāj vilinošās iespējas savu domu un pārdzīvojumu izteikt glezniecības valodā. Kopš 2019. gada studiju vada gleznotāja Agnija Ģērmane.

Citi jaunumi Pašvaldība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs