1. Sākums
  2. Sabiedrība
  3. Inciemā norisinās labiekārtošanas darbi
Inciemā norisinās labiekārtošanas darbi

Kopš 2014. gada, kad Krimuldas novada pašvaldība iegādājās zemi Inciemā un varēja sākt detālplānojuma izstrādi, ir uzsākti un paveikti dažādi praktiskie darbi ciema labiekārtošanā. Šajā laiku izveidots apgaismojums ielā uz bērnudārzu, uzsākts darbs pie Inciema estrādes un tai pieguļošā parka sakopšanas un Inciema torņa labiekārtošanas.

Pašvaldības mērķis ir sakārtot šo teritoriju, lai tā būtu estētiski patīkama un ērta vieta novada iedzīvotājiem, primāri inciemiešiem un arī viesiem, kur pavadīt brīvo laiku, atpūsties un baudīt kultūru. Plānveidā strādājot ir sakārtota estrādes skatuves segums, izveidojot betona lējumu. Sakārtota siena, kas ar nolūku ir nokrāsota gaiši pelēkā krāsā – varbūt nākamos gados kāds Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas absolvents, beidzot skolu, uzņemtos to apgleznot, līdzīgi kā Raganā apgleznota katlu mājas siena. Atjaunoti estrādes soliņi. Plānots izveidot estrādes apgaismojumu un videonovērošanas sistēmu drošībai un, izbūvēt vietu karoga mastiem, lai koncertos un citās iedzīvotāju sanākšanās varētu izjust savas valsts patriotismu.

Paralēli estrādes labiekārtošanai, kas plānota  līdz nākamā gada septembrim, turpinās darbi Inciema ūdenstorņa ēkā. Šobrīd finiša taisnē ir otrā stāva labiekārtošana, kur ir paredzētas telpas vienam kabinetam pašvaldības vajadzībām, kur iedzīvotājus varēs pieņemt SIA “Entalpija-2”. Lielākā telpa ir plānota rakstnieka Anšlava Eglīša piemiņas izstādes iekārtošanai, pie kuras jau ir uzsākts darbs. Otrā stāvā paliek viena komerctelpa – friziera pakalpojumiem. Sociālais dienests ir izvietojies jaunās telpās 1. stāvā. Turpat turpinās dušas pieejamība maznodrošinātām personām. Ir izbūvēta tualete. Ir tapis arī tehniskais projekts šo telpu ēkas fasādes siltināšanai. Ja viss veiksies, arī šos darbus plānojam realizēt līdz nākamā gada septembrim. Inciema torņa ēkas zālē jau norisinājušies vairāki pasākumi – filmas “Homo novus” seansi, iedzīvotāju un senioru klubiņa “Turaidieši” tikšanās pasākumi, plānoti Ziemassvētku tirdziņa izveide, radošās darbnīcas un cita veida pasākumi, kas bagātinās Inciema iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanas izvēles iespējas.

Pašā rudens viducī senioru klubiņš “Turaidieši” devās ekskursijā uz Inciemu, lai iepazītu savu novadu. Krimulda novada Turaidas bibliotēkas un senioru klubiņa “Turaidieši” vadītāja Vija Rūkle organizēja šo pasākumu turaidiešiem. “Neskatoties uz sākotnējo skepsi, pasākums izvērtās par skaistu piedzīvojumu. Apskatījām atjaunoto ūdenstorni, kuru laipni izrādīja Antra Stepiņa. Domes priekšsēdētājs Linards Kumskis veltīja mums savu laiku un iepazīstināja ar pasākumu klāstu, kas tiek veikts, lai uzlabotu mūsu dzīves kvalitāti. Noskatījāmies pasakainu filmu (“Ceļojums pagātnē. Krimuldas novads”) par Teiksmainās Krimuldas vēsturi. Apmeklējām arī Inciema bibliotēku un atjaunoto estrādi, sakopto parku. Tas bija skaists ceļojums tepat kaimiņu ciemā!” saka Vija Rūkle.

 

 

 

 

 

*Inciema estrādes kartiņas autors: Vitolds Kucins

Citi jaunumi Pašvaldība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs