1. Sākums
  2. Izglītība
  3. Informācija vecākiem, kuru bērni uzsāks skolas gaitas 1. klasē Krimuldas novadā
Informācija vecākiem, kuru bērni uzsāks skolas gaitas 1. klasē Krimuldas novadā

Ministru kabinets 2020. gada 7. maijā lēma pagarināt ārkārtējo situāciju Latvijā līdz 2020. gada 9. jūnijam, vienlaikus atbalstot vairāku ierobežojošu pasākumu atvieglošanu attiecībā uz mācību procesu. Izglītības un zinātnes ministrija informē, ka saistībā ar pieņemtajiem lēmumiem “bērnudārzi tāpat kā līdz šim strādās dežūrgrupu režīmā, bet grozījumi valdības ārkārtējās situācijas rīkojumā attiecībā uz 5-6 gadus veco bērnu mācību procesu paredz, ka izglītības iestāde varēs lemt par mācībām klātienē šiem bērniem, lai nodrošinātu sagatavošanos 1. klasei. Vai tās būs pāris nedēļas jūnijā, jūlijā vai augustā, par to katras pirmsskolas izglītības iestādes dibinātājs varēs lemt, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī un bērnu vajadzības.”*

 

Krimuldas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes darbu turpina dežūrgrupu režīmā. Lai nodrošinātu bērnu sagatavošanu 1. klasei, tiek turpināts gan attālinātais mācību process, gan klātienes apmācības (tiem bērniem, kuri apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi).

Atgādinām, ka audzēkņu vecākiem attālināti pieejamas logopēda, psihologa un medmāsas konsultācijas. Par speciālistu pieejamību un citiem neskaidriem jautājumiem vecāki aicināti sazināties ar attiecīgo bērnudārzu vadītājiem.

 

Dežūrgrupas tiek nodrošinātas:

  • audzēkņiem, kuru vecāki strādā Covid-19 izplatības apkarošanā iesaistītajās nozarēs,
  • audzēkņiem, kuriem nav citu pieskatīšanas iespēju,
  • audzēkņiem, kuru ģimenes locekļi pēdējo 14 dienu periodā nav bijuši ārvalstīs,
  • audzēkņiem, kuru ģimenes locekļi nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem.

Lai mazinātu inficēšanās risku ar korona vīrusu Covid-19, vecāku ievērībai atgādinām, ka katras pirmsskolas izglītības iestādes vadītājs savā iestādē nosaka drošības pasākumu kārtību, kura ir jāievēro. Tostarp stingri noteikts ievērot divu metru distancēšanos vienam no otra, nepieļaujot drūzmēšanos.

Pašvaldība aicina ģimenes izvērtēt bērnudārza apmeklējuma nepieciešamību valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, kas ar valdības 7. maija lēmumu pagarināta līdz 9. jūnijam!

Aicinām topošo pirmklasnieku vecākus aizpildīt aptaujas anketu par mācībām klātienē, lai nodrošinātu sagatavošanos 1. klasei – https://ej.uz/dezurgrupas

 

 

*https://izm.gov.lv/lv/aktualitates/4069-ieverojot-visparejus-piesardzibas-pasakumus-vares-vairak-macities-un-sportot (skatīts 11.05.2020.)

Citi jaunumi Sabiedrība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs