1. Sākums
  2. Tūrisms
  3. Izbaudi dabu Kubeseles dabas un vēstures takā
Izbaudi dabu Kubeseles dabas un vēstures takā

Kubeseles dabas un vēstures taka saglabājusi pirmatnējo dabas mežonīgo pieskārienu. Visas takas garumā ikviens ceļinieks var apskatīt dabas veidotos objektus – koku saknes, kas līdzinās skulptūrām, kritušo koku zaru žuburus, kas atgādina briežu ragu vijumu, Runtiņupītes vieglo, bet mērķtiecīgo tecējumu gar majestātiskiem iežiem. Lielais akmens Gaujas krastā, plostnieku enkurkluči, Kubeseles ala, Kubeseles pilskalns, Krimuldas baznīca un leģendām apvītais Kaupo vārds. Tik dažādu stāstu, ko iepazīt un tik daudz vēsturisko liecību, ko apskatīt.

Takas sākumā pie Krimuldas baznīcas mācītāja mājas atrodas Ceļinieku namiņš, kura pagrabstāvā izveidota ekspozīcija “Krimuldas vēstures lappuses 13.-19. gs.”. Ekspozīcija tapusi  Krimuldas novada pašvaldībai sadarbojoties ar  Turaidas muzejrezervātu un Krimuldas evanģēliski luteriskās baznīcas draudzi. 

Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Linards Kumskis, mākslinieks Ģirts Boronovskis un Krimuldas evanģēliski luteriskās baznīcas mācītājas Austris Juris Rāviņš pie Ceļinieku namiņa jaunās informatīvās norādes 2020. gada 16. jūnijā.

 

Kubeseles dabas un vēstures taka atrodas Krimuldas novadā pie Krimuldas baznīcas. Taka izveidota 2002. gadā Gaujas Nacionālā parka administrācijai sadarbojoties ar Krimuldas pagasta padomi, Krimuldas evaņģēliski luterisko draudzi, vietējiem uzņēmējiem un skolu audzēkņiem. 2019. gadā Krimuldas novada pašvaldība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, Krimuldas baznīcas draudzi un Latvijas vides aizsardzības fonda līdzfinansējumu īsteno projektu “Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana un aizsardzība Kubeseles dabas takā” (Projekta Reģ. Nr. 1-08/278 /2018, līguma Nr.: 1-20/155)”, kura ietvaros atjaunota takas infrastruktūra – kāpnes, tiltiņi, informācijas stendi. Kubeseles dabas un vēstures taka ir lokveida, ar atgriešanos sākuma punktā. Tās garums ir 3,6 km un pastaigas ilgums aptuveni 2 h. Grūtības pakāpe – vidēji sarežģīta.

Aicinām Kubeseles dabas un vēstures takas apmeklētājus apmeklēt arī Turaidas muzejrezervātu un Lēdurgas Dendroparku. Turaidas muzejrezervāta 43.63 ha lielā teritorija bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem vairāk nekā 1000 gadu garumā, sākot ar 10. gadsimtu. Savukārt Dendroparks ir viens no lielākajiem un bagātākajiem dendroloģiskajiem stādījumiem Latvijā. Parks, kuru dibinājis un mūža garumā veidojis Arvīds Janitens, ir kļuvis par īpaši aizsargājamu dabas un kultūrvēsturisku objektu. Visos gadalaikos parks ir burvības pilns – pavasaros krāšņi zied magnolijas, robīnijas, ievas, veigelas un filadelfi, vasarā acis priecē parūkkoks, dūmkoks, riekstkoki, dažādas kļavu sugas, bet ziemā pārsteidz burvjulazdu ziedēšana, Māka ievu stādījumi, egļu, tūju un kadiķu krāsu bagātība. Lēdurgas Dendroparka teritorijā atrodas teikām apvītais Mudurgas dižakmens.

 

Citi jaunumi Pašvaldība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs