1. Sākums
  2. Izglītība
  3. Izdevuma “Anšlava Eglīša dzīve trijās burtnīcās” atvēršanas svētki Inciemā
Izdevuma “Anšlava Eglīša dzīve trijās burtnīcās” atvēršanas svētki Inciemā

22. septembrī plkst 17.00 Inciema torņa ēkā, norisinājās izdevuma “Anšlava Eglīša dzīve trijās burtnīcās” atklāšanas svētki. Izdevumā aprakstīta Anšlava Eglīša dzīve trīs laika nogriežņos – bērnība, jaunība un svešumā (dzīve Amerikā). Izdevumi veidoti sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu un ir daļa no Anšlavam Eglītim veltītās ekspozīcijas “anšlavs eglītis. jaunais cilvēks”, kas tiks atklāta šī gada oktobrī Inciemā. Izdevumi būs ekspozīcijas sastāvdaļa, kas ļaus tās apmeklētājiem tuvāk iepazīties ar rakstnieka dzīves gājumu.

2021.09.22. Foto: Anrijs Požarskis

Izdevuma atvēršanas svētkus atklāja Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Linards Kumskis, kurš ir idejas autors gan topošajai Anšlava Eglīša ekspozīcijai Inciemā, gan izdevumam par Anšlava Eglīša dzīves gājumu. 

2021.09.22. Inciems. Foto: Anrijs Požarskis

Ar Anšlava Eglīša daiļradi un stāstījumu par  Miķeļa Goppera – izdevniecības “Zelta ābeles” darbiem, iepazīstināja literatūrzinātnieks, Latvijas Universitātes emeritētais profesors un grāmatizdevējs Viesturs Vecgrāvis, kurš ir arī izdevuma “Anšlava Eglīša dzīve trijās burtnīcās” zinātniskais konsultants, kas ciešā sadarbībā ar Turaidas muzejrezervāta speciālistiem sagatavoja izdevuma tekstu.

2021.09.22. Inciems. Foto: Anrijs Požarskis

Savukārt, Vitolds Kucins pasākuma apmeklētājus iepazīstināja ar speciāli izdevumam veidotajām krāsainajām ilustrācijām. Katrā no izdevuma trīs daļām – bērnība, jaunība un dzīve svešumā (Amerikā) atrodama mākslinieka Vitolda Kucina zīmēta krāsainā ilustrācija, kas apbur ar savu detaļu smalkumu. Ilustrācijās attēlots simboliem apvīts stāsts par Anšlava Eglīša dzīves gājumu. 

2021.09.22. Inciems. Foto: Anrijs Požarskis

Izdevuma “Anšlava Eglīša dzīve trijās burtnīcās”  izveidē piedalījās:

Izdevējs: Krimuldas novada dome;

Kuratori: Linda Bernarde, Linards Kumskis, Madara Liepiņa;

Teksts: Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis –Turaidas muzejrezervāts;

Zinātniskais konsultants: Dr. philol. Viesturs Vecgrāvis;

Latviešu teksta korektore: Guna Kalniņa;

Tulkojums: Anita Jirgensone;

Angļu valodas tulkojuma korektore: Vija Zauere-Hjuza (Hughes);

Mākslinieka Vitolda Kucina krāsainās ilustrācijas;

Izdevniecība: “Sava grāmata”.

 

 

 

 

 

Citi jaunumi Kultūra

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs