1. Sākums
  2. Kultūra
  3. Izskanējis tradicionālais Lēdurgas kultūras nama amatiermākslas kolektīvu un viņu draugu koncerts
Izskanējis tradicionālais Lēdurgas kultūras nama amatiermākslas kolektīvu un viņu draugu koncerts

Lai gan kalendārs vēl rāda februāri, putnu priecīgā čivināšana un siltie saules stari ik pa brīdim priecē mūs. Uz pavasarīgas un gaišas nots 15. februāra vakarā izskanēja tradicionālais Lēdurgas kultūras nama amatiermākslas kolektīvu un viņu draugu koncerts “Tu esi Man”.

Lēdurdzieši viesos bija ielūguši Garkalnes novada vidējās paaudzes deju kolektīvu “Saime”, VEF kultūras pils vidējās paaudzes deju kolektīvu “Daugava”, A. Pumpura Rīgas 11. pamatskolas jauniešu deju kolektīvu “Dzīpars”, Limbažu kultūras nama vīru kori “Ziedonis” un sieviešu ansambli “Reiz bija”.

Vakara ritējums dalībniekiem un skatītājiem lika aizdomāties par to, cik nozīmīgs ir kopā pavadītais laiks un ieguldītais darbs. Cik svarīgi mums katram ir kopā priecāties, satraukties, kopīgi paraudāt, pārdzīvot un sajust savu kolēģu atbalstošo plecu. Apjaust to, cik daudz mums ir dots un atvēlēts, lai mēs viens otram būtu, kaut uz mazu mirkli, vienu vakaru, vienu sezonu vai visu mūžu. Par prieku, par patikšanu, reizēm varbūt par apgrūtinājumu, reizēm par rozi, bet reizēm par dadzi, reizēm par nastu un reizēm par dāvanu.

Kolektīvi bija padomājuši  gan par nopietniem, gan atraktīviem priekšnesumiem. Skatītāju vērtējumam tika atrādīts jaunapgūtais nākamo Dziesmu un deju svētku repertuārs . Spriežot pēc zālē sēdošo aplausiem, publikai vairāk patika tās dziesmas un dejas, kur kolektīvi savā starpā bija apvienojušies, radot pilnīgi jaunu izpildījumu. Tā prasmīgi šajā koncertā bija sadziedājušies sieviešu koris “Lettegore” un “Lieli Putni”. Kad šo kolektīvu sniegumam pievienojās VPDK “Lēdurga” ar deju, ikviens varēja pārliecināties, cik amatierkolektīvu dalībnieki un viņu vadītāji ir  radoši, atraktīvi un kāds spēks ir mūsu pašdarbniekos.

Paldies par to, ka šajā koncertā un ikdienā mēs viens otram varam teikt “Tu esi Man” kā kolēģis, kā draugs, kā deju partneris, kā vadītājs vai vadītāja, kā atbalsts un plecs, un mēs abi-kā viens vesels.

Paldies par ieguldīto darbu JDK “Metieniņš” un viņu vadītājam Kristapam Pelēkajam, VPDK “Lēdurga” un vadītājai Inesei Dambergai, koncertmeistarei – Marutai Ērmanei, sieviešu korim “Lettegore” un vadītājai Maritai Mazurevičai Mottei, vokālajam ansamblim “Jautrās vecmāmiņas” un vadītājai Mārītei Leimanei, dziedošo vīru kopai un viņu vadītājai Ilzei Krūmiņai, folkloras kopai “Lieli Putni” un vadītājai Ilzei Kļaviņai, pirmsskolas un skolēnu deju kolektīvu vadītājai Laurai Atslēgai.

Paldies vieskolektīviem un viņu vadītājiem – Baibai Kravčenokai, Ievai un Intaram Jundzēm, Renātei Lindei, Zanei Martinsonei un Sandrai Budevičai.

Paldies koncerta kuplajam skatītāju pulkam!

Lai gan ikdienas steigā bieži neatliek laika un aizmirstas labie vārdi, tomēr katram no mums vajadzētu atrast brīdi, kad saviem tuvākajiem cilvēkiem teikt: “Cik labi, ka Tu esi Man! Paldies tev par to!”

Informāciju sagatavoja:

Ilze Runce                                                               

Lēdurgas kultūras nama direktore

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs