1. Sākums
  2. Projekti
  3. Jaunas prasmes dod jaunas iespējas – projekta realizācija Krimuldas novadā
Jaunas prasmes dod jaunas iespējas – projekta realizācija Krimuldas novadā

Biedrība “Kultūra.Vide.Sabiedrība” uzsākusi projekta “Jaunas prasmes dod jaunas iespējas” realizāciju. 7. oktobrī uzsāktas radošās meistarklases visām vecuma grupām. Projekta ietvaros tiek piedāvātas gleznošanas meistarklases,  izšūšanas nodarbības ar datorizētām šujmašīnām, adīšanas nodarbības ar datorizētām adāmmašīnām, dažādu rokdarbu apguve –  pērļošana, kvilings, dekupāža u.c. nodarbības un nūjošanas nodarbības pēc pieprasījuma katrā apdzīvotā vietā.

Biedrību “Kultūra.Vide.Sabiedrība” dibinājis Krimuldas Tautas nama amatierteātra kolektīvs. Biedrības pārstāve Zane Zīle pastāstīja, ka skaistais notikums tapis ar Lauksaimniecības Atbalsta dienesta akceptēto iesniegto projektu un Krimuldas novada pašvaldības domes atbalstu paredzamajām aktivitātēm. Meistarklases paredzētas novada ciematos, katrā vietā kaut kas cits. Cilvēki pamazām novērtē šādas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Projekta iniciatore un organizatore ir Inta Kalniņa. Aktīvi strādā arī biedrības vadītāja Agnese Krastkalne. Zane noteic: “Šis ir lielākais projekts, ko esam paveikuši un darbosies ilgtermiņā.”

Projekta “Jaunas prasmes dod jaunas iespējas” koordinētāja Inta Kalniņa pastāstīja: “Šobrīd ir projekta sākums. Cilvēki lēnām saprot, lēnām piesakās. Laukos viss notiek lēnām. Tie, kas ir atnākuši, ir ļoti apmierināti un priecīgi par tādu iespēju, jo citur tādi kursi maksā bargu naudu. Šeit var nākt un interesējošo nodarbi apgūt bez maksas. Sievietes, kas ir atnākušas jau smej, ka āķis ir lūpā. Ir vēlēšanās pirkt adāmo vai šujmašīnu un dažām pat tā varētu būt nākamā profesija. Tas priecē, ka nav veltīgi rakstīts un darīts, cīnīts.

Lai projekts būtu iespējams, ir jāizsaka vairākas pateicības. Vispirms gribam izteikt pateicību Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fondam lauku attīstībai. Vēl ir prieks, ka mūsu projektu apstiprināja Lauku Atbalsta dienests, un, ka mūsu projektu atbalstīja Krimuldas novada pašvaldības dome, bez kuras līdzfinansējuma mums vispār nekas nevarētu notikt.

Prieks par tiem, kas ir atnākuši, jo visi kursu apmeklētāji ir apmierināti par šādu iespēju. Un viņu veikums nodarbībās ir labākā projekta reklāma. Jau ir izšūtas lietas, adījumi, gribētos uz Ziemassvētkiem izveidot projekta ietvaros tapušo darbu izstādi. Kad cilvēki to redzēs, domāju, ka būs intereses otrais vilnis. Kaut gan mums būtībā milzīgu interesi nemaz nevajag, jo mums ir trīs adāmmašīnas, trīs izšūšanas mašīnas, pieci molberti.

Ir doma, ka 2021. gada februārī veidosim nākamā gada interesentu uzsaukumu, lai pēc iespējas vairāk cilvēki tiek pie šīm izglītojošām aktivitātēm. Ja būs intereses, protams. Ja nebūs interese, tad strādāt turpinās šie cilvēki, kas jau to ir iesākuši. Mēs būsim ļoti elastīgi un rīkosimies attiecīgi, vadoties pēc situācijas. Taču katrs interesents var man piezvanīt un uzzināt kas, kur un kad ir iespējams.”

Projekts “Jaunas prasmes dod jaunas iespējas” turpināsies visu gadu. Un, ja viss veiksies un būs interese, tad vēl četrus gadus dzīves kvalitātes uzlabošanai novadnieki varēs pilnveidoties šajās meistarklasēs.

Esi aktīvs, uzdrošinies, piedalies!

Kontaktinformācija meistarklasēm +371 29109324

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ināra Miškina

Laikraksta “Krimuldas novada vēstis” redaktore

+371 27744033;

krimuldasvestis@krimulda.lv

 

 

 

Citi jaunumi Pašvaldība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs