1. Sākums
  2. Kapu digitalizācija
Kapu digitalizācija

Lai sakārtotu kapsētu dokumentāciju,  apglabāto personu uzskaiti un padarītu iedzīvotājiem informāciju viegli pieejamu, Krimuldas novada kapsētās pēdējo divu gadu laikā ir veikta kapu digitalizācija. Kapsētu digitalizācijas mērķis ir sakārtot kapu uzskaites sistēmu, atvieglojot iedzīvotājiem informācijas ieguvi un informācijas nodošanu nākamajām paaudzēm. 

Kapsētu digitalizāciju veica uzņēmums SIA „Cemety”, kas Krimuldas novada Gaujas, Turaidas un Ziemeļu kapos veica digitālos uzmērījumus, kapu kopiņu uzskaiti, reģistrēšanu un apbedījuma foto fiksāciju, izveidojot publisku datu bāzi interneta vietnē www.cemety.lv, kur ir pieejama kapsētu karte ar informāciju par apbedītajām personām (par kurām informācija bija pieejama) un apbedījumu atrašanās vietu. 

Šobrīd turpinās darbs pie informācijas precizēšanas un papildināšanas, tādēļ iedzīvotāji tiek aicināti iepazīties ar digitālajā kartē  www.cemety.lv pieejamajiem datiem un neprecizitāšu gadījumā informēt kartes veidotājus, atstājot ziņojumu mājaslapā.

Krimuldas novada pašvaldība plāno digitalizēt arī Sniķeru un Lēdurgas kapu teritoriju. 

Krimuldas novada digitalizētās kapsētas:

Ziemeļu kapi 

Turaidas kapi 

Gaujas kapi 

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs