1. Sākums
  2. Izglītība
  3. Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu diplomdarbs priecēs Raganas iedzīvotājus
Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu diplomdarbs priecēs Raganas iedzīvotājus

Noslēdzot 2018./2019.g. mācību gadu, Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas(Krimuldas MMS) Vizuāli plastiskās mākslas nodaļu absolvē 4 jaunieši – Dāvis Dalders, Miks Alberts Dalders, Rauls Ignatovs un Edvards Edžus Pēkšens. Visi četri puiši mācību gada 2. semestra laikā ir izstrādājuši diplomdarbu, kurš, cerams, priecēs visus Raganas ciema iedzīvotājus – ir veikts sienas gleznojums uz SIA “Entalpija-2” apkures ēkas Vidus ielā 4, Raganā. Diplomdarba iecere tapa jau 2018. gada rudenī, kad Krimuldas MMS skolotāji apsvēra iespējas strādāt pie kāda vērienīgāka darba ciema estētiskās vides pilnveidošanai.

Ieceri atbalstīja arī Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Linards Kumskis un SIA “Entalpija-2” valdes loceklis Gatis Suķis. Absolventi tika iepazīstināti ar ieceri un pieņēma šo ideju kā interesantu, uzsākot darbu pie skiču izstrādes. Darba procesu ar ieceres skicēm vadīja nodaļas skolotāji Evita Kurtiņa, Vitolds Kucins, Irēna Olekša un Liene Kaļva.

Sākotnēji diplomandu ideju skices bija visdažādākās – iedvesmu deva gan atsevišķi vēsturiskie mākslas stili, gan novada tēls un simboli, gan sports (jo siena atrodas līdzās volejbola laukumiem), gan tehnikas tēma – sasaistot to ar ēkas funkciju. Bet darba procesā vajadzēja atrast tēmu, kas pieņemama visiem, kas varētu uzrunāt ikvienu ciema iedzīvotāju, un kas ir arī finansiāli un tehniski īstenojama. Darbs sadarbībā ne vienmēr ir viegls un prasa laiku un savstarpēju ieklausīšanos, bet diskusijas raisījās un darbs ritēja raiti.

Tika nonākts pie secinājuma, ka varētu interpretēt un vizualizēt Krimuldas novada simbolu – ābolu. Marta beigās iepazīties ar ieceres attīstību un projekta skicēm tika aicināts Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Linards Kumskis, kurš iepazīstoties ar diplomandu piedāvājumu, atzina ieceri par veiksmīgu un atbalstāmu. Tika pieņemti lēmumi par projekta finansējumu, nepieciešamajiem materiāliem, ēkas sienas tehnisko sagatavošanu. Kamēr gaidījām pavasari un piemērotu laiku āra darbiem, puiši turpināja savu skiču attīstīšanu. Ābols tika vizualizēts, ietekmējoties no spilgtā un interesantā oparta stila. Āboli veidoti pretkrāsās zaļā un sarkanā, kas ir arī novada logo krāsas. Katrs diplomands izstrādāja savu individuālo redzējumu ābola attēlojumam, kas redzams datorgrafikā izstrādātās planšetēs. Vienlaikus turpinājās darbs pie lielā, kopējā darba zīmējuma detaļām. Pienākot mācību gada beigām un siltākam laikam, beidzot varēja ķerties pie sienas gleznojuma. Darbs ritēja raiti un, lai arī darba sākums iekavējās pāris lietainu dienu dēļ, tomēr, spītējot karstajai saulei darba pēdējā posmā, gleznojums tika realizēts divas darba dienas pirms norunātā beigu datuma. Gan absolventi, gan skolotāji ir gandarīti, ka darbs ir izdevies. 

Visi laipni aicināti piedalīties diplomdarba aizstāvēšanā, kas norisināsies 11. jūnijā plkst. 11.00 Vidus ielā 4, Raganā. 

Krimuldas MMS saka lielu paldies Krimuldas novada domes deputātiem, SIA “Entalpija-2” valdes loceklim Gatim Suķim, Komunikācijas projektu vadītājai Madarai Liepiņai un Krimuldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Linardam Kumskim par ieinteresētību un atbalstu!

“Priecājamies, ka Raganas ciems ieguvis jaunu sakoptu vietu, ceram, ka spilgtais gleznojums priecēs sporta laukuma apmeklētājus un ikvienu Raganas iedzīvotāju. Raganas ciems, lai arī viens no novada apdzīvotākajiem centriem, šeit atrodas vidusskola, arī mākslas skola, nevar lepoties ar vēsturiskām ēkām, ievērojamiem pieminekļiem vai objektiem. Bet tieši tāpēc mums, ciema iedzīvotājiem, pašiem ir vide gan jākopj, gan arī jāmeklē iespējas to pilnveidot, padarīt interesantāku, košāku. Krimuldas MMS absolventi, Dāvis, Miks, Rauls un Edžus, kas visi četri paši ir Raganas iedzīvotāji, to paveikuši godam!” saka Irēna Olekša.

Informāciju sagatavoja:

Irēna Olekša

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs