1. Sākums
  2. Izglītība
  3. Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas vasaras plenērs un izstāde “Mode”
Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas vasaras plenērs un izstāde “Mode”

Augusta pēdējā nedēļā no 23. līdz 29. augustam noritēja plenēra vasaras nometne Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vecāko klašu audzēkņiem.

Plenērs notika Kurzemes lībiešu krastā, Mazirbē. Plenērā galvenais ir iespēja gleznot un zīmēt brīvā dabā – pieredze un zināšanas, kas jāapgūst katram mākslas skolas audzēknim.

Plenāra laikā tapa gan gleznojumi guašas un akvareļa tehnikā, gan tušas un grafīta zīmuļa zīmējumi, gan arī veidojām smilšu skulptūras. Nometnes vadītāja bija skolotāja Evita Kurtiņa, kā pedagogi nometnē strādāja Marija Vītola, Liene Kaļva un Irēna Olekša. Nometnē kopā ar mums ik dienas bija arī medmāsa Dārta, rūpējoties par dalībnieku veselību un drošības prasību ievērošanu.

Mums bija interesanti iepazīt Kurzemes piekrastes dabu, kas tomēr nedaudz atšķiras no mūsu pusē ierastās lauku ainavas – priežu meži, brūklenes, lielāki un nelieli purvi. Vigas (mitras starpkāpu ieplakas) mijas ar sausām smilšu kāpām. Un, protams, atklātā jūra, plašāka, skarbāka par Rīgas līča jūru. Paguvām ne tikai zīmēt un gleznot, bet arī visu šo dabas skaistumu baudīt, izejot daudz dabas takas un pārgājienus. 

Šogad, pēc attālinātajās mācībās pavadītajiem mēnešiem pavasarī, tas bija sevišķi nozīmīgi, ka varējām darboties kopā. Prieks atkal redzēties bija gan bērniem, gan skolotājām. Līdzās ierastajiem zaļās prakses darbiem, gleznojumiem, zīmējumiem, paguvām veikt arī vairākus projektus un grupas darbus: tapa gan vides objekti, gan kurpes – telpiski objekti rudens izstādei, gan arī piedalījāmies “Bildes 2020” projektā “Apglezno savu pastkastīti” un radījām pašu darinātas pastkastītes no kartona, kas veltītas modernās mākslas virzieniem.

Skolotāji secina, ka visi šie darbi tapa ar aizrautību. Bija prieks redzēt, ka skolēni lieliski sadarbojas, viena grupā strādāt izvēlējās ne tikai tie, kuri ir klasesbiedri skolā, bet arī vecākie ar jaunākajiem, draudzīgi atbalstot viens otru. Laiks atlika arī brīvām aktivitātēm, spēlēm, tika pat organizētas sporta spēles, kuras sarīkoja un vadīja 6.kl. skolēns Renārs Vēveris. Skolēni par interesantāko nometnes brīdi atzīst “nakts trasīti”. Nakts trasīte mums jau kļuvusi par tradīciju. Trasīti ar māksliniecisku fantāziju un sporta aktivitāšu elementiem aizraujošu sagatavoja nometnes vadītāja Evita Kurtiņa.

Skolotāji pateicas bērniem par atsaucību un čaklu darbu. Paldies Krimuldas novada domei, skolas direktoram, nometnes vadītājai un pedagogiem par darbu un nometnes organizēšanu.

Mazirbē tapušos mākslas darbus noformēsim un, ja būs skatītāju interese, būsim gatavi parādīt tos kādā jaunā izstādē. Bet šobrīd aicinām skatītājus un atbalstītājus apskatīt Krimuldas Tautas namā Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas audzēkņu 2019./2020. mācību gada darba izstādi “Mode”. Mode dažādos laikmetos, cilvēks un mode – ceļš kā mēs paužam savu raksturu, būtību, aksesuāri, modes tapšana, audums, šujmašīna, audumu raksti – šādas tēmas apspēlētas bērnu darbos. Izstāde apskatāma līdz 9. oktobrim. 

Informāciju sagatavoja: 

Krimuldas Mākslas un mūzikas skolas pedagoģe

Irēna Olekša

Citi jaunumi Izglītība

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs