1. Sākums
  2. Izglītība
  3. Krimuldas novada mākslas skolu audzēkņu darbi izstādē “Vērtību sakta”
Krimuldas novada mākslas skolu audzēkņu darbi izstādē “Vērtību sakta”

Rīgā pie Raiņa pieminekļa atklāta 10. starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde “Vērtību sakta”. Izstāde apskatāma Esplenādē līdz 13. oktobrim.  

Izstāde “Vērtību sakta” ir ne tikai kārtējā, nu jau desmitā starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde, kas notiek Rīgā un kuru organizē Rīgas dome, bet arī būtisks pieturas punkts ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Abus notikumus vieno gan sauklis “Rotā!”, gan svētku rīkotāju definētās vērtības: radošums, atbildība, sadarbība.

Izstādei tika iesniegti vairāk nekā 300 darbi, no kuriem žūrija atlasījusi 176 labākos. Tajā redzam deviņu valstu – ASV, Austrālijas, Bulgārijas, Indijas, Izraēlas, Latvijas, Lietuvas, Somijas un Šrilankas pārstāvju veikumu. Šāds notikums, kas, papildinot Dziesmu svētku devumu, iezīmē bērnu un jauniešu īpašo vietu pasaules kultūras kartē, kārtējo reizi apliecina Rīgas potenciālu piesaistīt jaunību, mākslu un radošumu.

Domenika Seipuļa darbs “Kadiķis”

Starp labākajiem darbiem ir apskatāmi arī Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas un Maijas Pīlāgas Lēdurgas  mākslas un mūzikas skolas audzēkņu darbi. 14. septembrī norisinājās laureātu apbalvošana, kuru vidū tika apbalvota Maijas Pīlāgas Lēdurgas MMS 5. klases audzēkne Anete Rehtšprehera ar savu darbu “Spēkozols”, bet 5. klases audzēknis Domeniks Seipulis kļuva par izstādes dalībnieku ar dabu “Kadiķis”.  Audzēkņi savus darbus izstrādāja kologrāfijas tehnikā, kuros viņi ir attēlojuši Latvijas dabas vērtību. Audzēkņu pedagogs Eva Stāvere.

Laureāte Anete Rehtšprehere pie sava darba “Spēkozols”

No Krimuldas MMS izstādē piedalās  Jete Patrīcija Kublicka ar darbu “Gleznošana”, Melisa Šica ar darbu “Mana Latvija”, Ingrīda Ignatova ar darbu “Latviešu tautastērps” un Loreta Arhipova ar darbu “Draudzība”. Audzēkņu pedagogi Evita Kurtiņa, Irēna Olekša, Liene Kaļva.

Melisas Šicas darbs “Mana Latvija”

Jetas Patrīcijas Kublickas darbs “Gleznošana”

Pedagoģe Irēna Olekša: “Visi, kuriem iznāk būt Rīgas centrā, aicināti aplūkot šo vērienīgo bērnu un jauniešu mākslas izstādi, uzzināt, kas ir lielākā vērtība mūsu jaunās paaudzes acīs un sirdīs!”

Loretas Arhipovas darbs “Draudzība”

Ingrīdas Ignatovas darbs “Latviešu tautastērps”

Izstādes iekārtojums veidots kā trīs simetriski centrētu objektu grupa, kurā katrs objekts ir kā vertikāli novietota bilžu grāmata, kas, ieejot tajā, ļauj ieskatīties katrā grāmatas lappusē. Jauno mākslinieku darbi atklāj krāsainu, poētisku un fascinējošu pasaules skatījumu.

Plašāka informācija par izstādi un bērnu darbiem tīmekļu vietnē vertibusakta.lv

Citi jaunumi Sabiedrība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs