1. Sākums
  2. Veselība
  3. Krimuldas novada pašvaldība nodrošinās pārtikas pakas bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm
Krimuldas novada pašvaldība nodrošinās pārtikas pakas bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm

Krimuldas novada dome 9. aprīlī  domes sēdē pieņēma lēmumu, kas paredz līdz 2020. gada 31. maijam nodrošināt  Krimuldas novadā deklarēto trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu (3 vai vairāk) bērnus, kuri mācās pirmsskolas, vispārējās  un profesionālās izglītības iestādēs, ar pārtikas pakām divas reizes mēnesī.

Ministru kabineta 2020. gada 31. marta sēdē tika nolemts, ka valsts piešķirto mērķdotāciju skolēnu ēdināšanā (14 eiro mēnesī par katru 1.–4. klases skolēnu) varēs izlietot 1., 2., 3. un 4. klašu skolēniem, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm. Savukārt, ja visi līdzekļi šim mērķim nebūs izlietoti, tos varēs atvēlēt arī 5., 6., 7., 8. un 9. klašu skolēniem, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm.

Krimuldas novadā tika nolemts sniegt atbalstu ne tikai Ministru kabineta noteiktajām grupām, bet arī pirmsskolu izglītības iestāžu, vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, kas atbilst trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu statusam.

Pārtikas pakā būs viegli uzglabājami un ikdienas uzturā noderīgi produkti: graudaugu produkti, dārzeņi, bakaleja,  u.c. produkti. Vienas pārtikas pakas vērtība ir 20 EUR. Aptuvenais vienas pārtikas pakas svars līdz 20 kg (pārtikas paka iepakota kartona kastē). Lai dažādotu piedāvājumu, pārtikas pakas saturs var atšķirties aprīlī un maijā komplektētajām pakām. 

Pārtikas pakām var pieteikties:

Pārtikas paku saņemšana tiks organizēta:

Lai saņemtu pārtikas paku vecākam vai bērna likumiskajam pārstāvim būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Par pārtikas paku saņemšanas dienu un laiku informēs Krimuldas novada Sociālais dienests.

Pārtikas pakas paredzētas kā atbalsts ģimenēm vieglākai ārkārtējās situācijas pārvarēšanai.

Pirmo pārtikas paku izdali plānots uzsākt 20. aprīlī.

Sociālā dienesta speciālisti atgādina, ja ģimenēm, kuras neietilpst Ministru kabineta nosauktajās grupās, nepieciešama palīdzība bērnu ēdināšanā, tās aicinātas rakstīt uz e-pasta adresi socialaisdienests@krimulda.lv.

 

Saudzēsim savu un savu līdzcilvēku veselību!

Citi jaunumi Pašvaldība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs