1. Sākums
  2. Projekti
  3. Krimuldas novads piedalās kampaņā “#Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!”
Krimuldas novads piedalās kampaņā “#Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!”

Pasaules Dabas Fonda (PDF) un Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) organizētajā kampaņā “#Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!” šogad dalību uzsāka arī Krimuldas novada pašvaldība.  Kampaņas ietvaros  tiek uzstādītas informatīvas zīmes ar āpša attēlu un aicinājumu “#Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!”.

Pirmās informatīvās zīmes Krimuldas novadā tika uzstādītas Kubeseles dabas un vēstures takā klātesot Krimuldas novada pašvaldības un DAP pārstāvjiem. Pasākumā piedaloties priekšsēdētājam Linardam Kumskim, izpilddirektoram Laimonim Ozolam, Attīstības nodaļas pārstāvjiem kopā ar DAP Vidzemes reģionālās administrācijas direktora vietnieku Mārtiņu Zīvertu ar kolēģiem Andu Andrušaiti un Albertu Vemperu, tika uzstādītas trīs informatīvās zīmes. 

2019.09.12. Kubeseles dabas taka. Foto: Anrijs Požarskis

Kampaņu “#Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!” DAP kopā ar PDF iesāka pērn rudenī, izvirzot ambiciozu mērķi – mainīt sabiedrības priekšstatus un uzvedību, arvien samazinot dabā izvietoto atkritumu urnu skaitu.

Ar saukli “#Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!” kampaņas rīkotāji aicina izvērtēt savus ieradumus, dodoties dabā. Proti, pirmkārt, pievērst uzmanību līdzi ņemamo produktu iepakojumiem, otrkārt, nenest līdzi neko lieku, lai nerastos vēlme no tā pusceļā atbrīvoties, treškārt, nemeklēt mazās atkritumu urnas pārgājienu maršrutos mežā, purvā vai citviet dabas objektos, bet gan nest tukšos iepakojumus sev līdzi un izmest tos lielajās atkritumu tvertnēs, piemēram, stāvlaukumos.  

2019.09.12. Kubeseles dabas taka. Foto: Anrijs Požarskis

Krimuldas novada teritorijā ieplānots izvietot vismaz 20 informatīvās zīmes ar āpša attēlu, aicinot iedzīvotājus un novada viesus neizmest atkritumus dabā, ejot pārgājienos vai atpūšoties. Informatīvās zīmes tiks izvietotas iecienītās atpūtas vietās un takās.

Kopā mēs varam rūpēties par tīru vidi, kas rada prieku mums pašiem un novērš apdraudējumu dabas iemītniekiem!

DAP aicina kampaņā iesaistīties pašvaldībām, uzņēmējiem un organizācijām, izvietojot vienoto informatīvo zīmi savās teritorijās.

Informatīvās zīmes ir pieejamas Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā – https://www.daba.gov.lv/public/lat/turistiem/daba_ejot_ko_atnesi_to_aiznes1/

 

Par tīru un sakoptu vidi Krimuldas novadā, Latvijā un visā Pasaulē!

 

Citi jaunumi Attīstība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs