1. Sākums
  2. Sabiedrība
  3. Krimuldas Tautas namā Daces Ignatovas zīmējumu izstāde „Sarunas”
Krimuldas Tautas namā Daces Ignatovas zīmējumu izstāde „Sarunas”

Lepojoties ar Krimuldas novada ļaudīm, no 2020. gada 4. līdz 25. janvārim Krimuldas Tautas namā katru darbadienu apskatāma Daces Ignatovas zīmējumu izstāde „Sarunas”.

Dace Ignatova mācījusies Krimuldas vidusskolā un Krimuldas Mūzikas un mākslas skolā, kur absolvējusi Vizuāli plastiskās mākslas nodaļu un Mūzikas nodaļas čella klasi. Krimuldas Mūzikas un mākslas skola devusi spēcīgu pamatu turpmākajai izglītībai. Iespēja gleznot, zīmēt, veidot un radoši izpausties mākslas skolā, apgūt čella spēli un muzicēt orķestrī – tā ir mācība apzināties savu laiku un aptvert savas spējas.

Dace joprojām spēlē Krimuldas un Limbažu jauniešu simfoniskajā orķestrī un seko līdzi Krimuldas jauno mākslinieku un mūziķu sasniegumiem.

2019. gadā absolvējusi Jaņa Rozentāla Mākslas skolas grafikas nodaļu ar diplomdarbu – trīs lielformāta grafīta zīmējumiem. Diplomdarba vadītāja ir gleznotāja Madara Gulbis. Ar šīm kompozīcijām tiek uzsvērts pats diplomdarba tapšanas process, kura laikā kāds aiziet un kāds atnāk. Apkārt notiekošais ietekmē vizuālās izteiksmes līdzekļus, un tas šo darbu padarījis daudz netveramāku un nepastarpināti spontānu. Ar diplomdarbu autore atklāj padošanos laika plūdumam un brīvībai.

Izstāde „Sarunas” savu pirmizrādi piedzīvoja Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa teātra muzejā 2019. gada septembrī. Katrs portrets ir autorei tuvs cilvēks. Turklāt katrs darbs ir ne vien zīmēšanas un sēdēšanas seanss, bet arī mākslinieces saruna ar modeli. Un arī ar sarunām nekas nebeidzas…

Pašlaik Dace studē Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas nodaļā. Varētu teikt, jau sākot ar Rozentālskolas diplomdarba tapšanu, autore meklē aizvien neaizsniedzamākas formāta robežas jauniem darbiem.

Ieeja bez maksas. Aicināts ikviens interesents.

Publisks pasākums. Publicitātes nolūkiem tiks fotografēts un filmēts.

Pasākumu rīko Krimuldas novada pašvaldība, krimulda.lv, facebook.com/TeiksmainaKrimulda

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs