1. Sākums
  2. Sabiedrība
  3. Krimuldas Tautas nams aicina uz brīvdabas koncertu “Veltījums Baltijas ceļam”
Krimuldas Tautas nams aicina uz brīvdabas koncertu “Veltījums Baltijas ceļam”

21. augustā plkst. 19.00 pie Latvijas karoga Saules ielā 1C, Raganā, norisināsies brīvdabas koncerts “Veltījums Baltijas ceļam”. Koncertā uzstāsies Ieva Akuratere, Leons Sējāns un Matīss Akuraters. Veidojot savu nākotni, atcerēsimies mūsu tautas vēsturi. Baltijas ceļš kļuva par nozīmīgu notikumu ceļā uz brīvību.

Ieeja brīvdabas koncertā bez maksas. Organizators pasākuma apmeklētājus nenodrošina ar sēdvietām, tāpēc aicinām apmeklētājus līdzi ņemt pledus, saliekamos krēslus, lai koncertu varētu baudīt sev ērtā veidā.

Atgādinām, ka joprojām ir jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība pret savu un līdzcilvēku veselību. Pasākums ir publisks, tajā var tikt filmēts un fotografēts. Iegūtais materiāls var tikt izmantots publicitātes nolūkos.

1989. gada 23. augustā Baltijas Tautu kustība ((Latvijas Tautas frontes, LTF, Igaunijas Tautas Frontes un Lietuvas Tautas kustības “Sajūdis”) kopīgi organizēja un īstenoja akciju, kas starptautiski nodemonstrēja Baltijas tautu vienotību un apņēmību cīņai par Baltijas valstu neatkarības atjaunošanu. Baltijas ceļš norisinājās tieši 50 gadus pēc Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanas.

Cauri visām trim Baltijas valstīm, savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas – Tallinu, Rīgu un Viļņu, 23. augustā plkst. 19.00 dzīvā ķēdē sastājās miljoniem cilvēku.  Baltijas ceļam bija plaša starptautiska rezonanse un tas deva spēcīgu impulsu turpmākajiem notikumiem Eiropā, kas noveda pie vairāku Eiropas valstu komunistisko režīmu sabrukuma.

Baltijas ceļš apliecināja, ka Baltijas valstu neatkarības idejai Baltijas sabiedrībā ir ļoti plašs atbalsts. Ļoti būtiska bija neatkarības atjaunošanas idejas starptautiska komunikācija, akcentējot Baltijas pievienošanas PSRS nelikumību un iesāktā neatkarības atjaunošanas procesa miermīlīgo raksturu. Jau nākamajā dienā pēc Baltijas ceļa vairākos vadošos Rietumu medijos tika atspoguļoti Baltijas ceļa notikumi, skaidrojot 23.08.1939. vēsturisko kontekstu un uzsverot lielo dalībnieku skaitu. Baltijas ceļam bija plaša starptautiska rezonanse, arī ģeopolitiskā nozīmē. Tas iedrošināja vairākas Eiropas tautas atbrīvoties no komunistiskajiem režīmiem, deva būtisku impulsu vācu tautas atkalapvienošanai vienā valstī  – dažus mēnešus pēc Baltijas ceļa krita Berlīnes mūris.

Baltijas ceļš 2009. gada 30. jūlijā tika iekļauts UNESCO “Pasaules atmiņa” dokumentālā mantojuma sarakstā.

 

Citi jaunumi Kultūra

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs