1. Sākums
  2. Projekti
  3. LLSK “Pīlādzītis” pieredzes brauciens uz Sēliju. Stāsta Līvija Gridjuško
LLSK “Pīlādzītis” pieredzes brauciens uz Sēliju. Stāsta Līvija Gridjuško

Šī gada 24. augustā Lēdurgas lietišķo sieviešu klubs (LLSK) “Pīlādzīts” dalībnieces devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Sēliju “Sēlija-tuvā, bet nezināmā”.

Rīta pusē Jaunjelgavā apmeklējām koktēlnieka Pētera Grauduļa māju-muzeju, kur baudījām pārsteidzošos darinājumus no koka. Pēteris Graudulis visu savu dzīvi bija veltījis darbam ar koku. Nākamais pieturas punkts – zudušais, bet neaizmirstais Staburags un Vīgantes parks ar vietējo gidu Ivetu. Tālāk ceļš veda uz viesmīlīgo Dvieti, kur baudījām pusdienas selekcionāra Sukatnieka dzimtajā mājā “Apsītes”, apmeklējām vīnogu dārzu, mājas pārvaldnieces – atraktīvās un zinošās dvietietes Vandas pavadībā iepazināmies ar Sēlijas tautas mākslas darinājumiem. Jāpiebilst, ka Vanda vada biedrību, kas apsaimnieko Dvietes veco skolas ēku un ar lepnumu ceļ godā Sēlijas tradīcijas. Ekskursijas lielākais pārsteigums mūs gaidīja Ērberģes muižā, kurā darbojas Mazzalves pamatskola, bet no skolas brīvā laikā viesus sagaida baronlielskungs ar baronesi, naktīs muižā spokojas Zilā dāma.
Pieredzes apmaiņas brauciens tapis pateicoties Krimuldas novada domes atbalstam. Lielu paldies sakām gidei Baibai Līviņai par interesanto un aizraujošo maršrutu.

 

Informāciju sagatavoja:

Līvija Gridjuško

Citi jaunumi Pašvaldība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs