1. Sākums
  2. Lauksaimniecība
  3. Novadnieki viesojas ZS “Silpurmašas”
Novadnieki viesojas ZS “Silpurmašas”

7. oktobrī vairāk kā 30 Krimuldas novada lauksaimnieki un uzņēmēji devās vienas dienas pieredzes apmaiņas braucienā uz zemnieku saimniecību (ZS) “Silpurmušas”, atvelkot elpu pēc rudens darba cēliena. Pasākumu organizēja Krimuldas novada pašvaldības Attīstības nodaļas lauksaimniecības konsultante Ināra Krasovska.

Brauciena centrālais notikums, novadnieku bioloģiskās lauku saimniecības “Silpurmašas” apskate. Jaunie saimnieki Gints un Marika Rozenbergi bioloģiski saimniekot sāka pirms krietna laika, kad bērni vēl bija mazi. Gribējies pašu ģimenei galdā celt pašu labāko un kvalitatīvāko, ko var izaudzēt, tā kā tas izdevies ļoti labi, tad nolēmuši to attīstīt. 2004. gadā ZS “Silpurmašas” ieguva bioloģiskās lauku saimniecības statusu.

Pirmsākumi šai lauku sētai meklējami krietni tālākā pagātnē. Ginta mamma, Anita Rozenberga stāsta: “Šajās zemēs jau ir saimniekojis mans vecvectēvs, arī pati esmu šeit dzimusi, augusi. Turaidas skolā gāju līdz piektajai klasei. Kad atgriezās tēvs no Sibīrijas, nācās no šejienes doties prom. Tikai 1990. gadā mēs atguvām vectēva zemi, atgriežoties šeit bija tukšs lauks, sākām pamazām saimniekot. Iesākumā dzīvoju “Purmašās” – mājās pāri ceļam. Tā palēnām, rūpīgi strādājot, esam tikuši līdz tam, kas te ir.” 

Piedāvātais sortiments šobrīd ir krietni paplašinājies. ZS “Silpurmašas” piedāvā: ogas, dārzeņus, garšaugus, tējas, meža veltes un pārstrādātus produktus: gurķus, salātus, adžiku un daudz ko citu. Produkcijas saraksts ir ārkārtīgi garš un nemitīgi tiek papildināts ar arvien jauniem produktiem pēc pircēju pieprasījuma.

Marika Rozenberga pastāstīja, ka šobrīd visiem ir liels gandarījums, jo ir realizēti divi Eiropas projekti: “Viena projekta ietvaros ir labiekārtota ēka, kurā ir izveidots pārstrādes cehs, ierīkota ūdens padeves un kanalizācijas sistēma, sanitārais mezgls. Otra projekta ietvaros izbūvējām otru siltumnīcu, apkures sistēmu, ieklājām bruģi. Esam pateicīgi par iedrošinājumu un atbalstu Latvijas Lauku konsultāciju centram, kas palīdzēja mums projektu uzrakstīt un iesniegt. Paldies konsultantiem, īpaši Inārai Krasovskai, jo viņa mūs iedvesmoja, lai mēs piedalītos šajos projektos.”  

Sabraukušajiem viesiem bija iespēja ne tikai apskatīt labiekārtoto ēku, kuras otrajā stāvā ir omulīga semināru telpa, bet arī doties izstaigāt saimniecības plašumus, kur ir gan divas siltumnīcas, gan cidoniju lauks, gan dīķis un arī piemājas mežs, kurā var salasīt meža veltes.

 

Informāciju sagatavoja:

Ināra Miškina

+371 27744033;

krimuldasvestis@krimulda.lv

Citi jaunumi Sabiedrība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs