1. Sākums
  2. Novads
  3. Informācija par pašvaldību
  4. Ceļi
Ceļi

Informācija par ielu, ietvju un autoceļu uzturēšanu ziemā

Apvienojoties Siguldas pilsētai, Allažu, Mores, Siguldas pagastiem ar Inčukalna, Mālpils, Krimuldas un Lēdurgas pagastiem, Siguldas novada pašvaldībā spēkā esoši ir vairāki ielu un ceļu infrastruktūras uzturēšanas līgumi, tādēļ aicinām iedzīvotājus iepazīties ar teritorijām, kurās darbojas konkrēts darbu izpildītājs un informēt uzņēmēju par nepieciešamajiem uzlabojumiem, ja tādi konstatēti. Apkopts arī pašvaldības pārziņā esošo ielu un ceļu tīkls vairāk nekā 700 kilometru garumā, ar kuru var iepazīties zemāk pievienotajās saitēs.

Pēc Rīgas centra meteostacijas novērojumiem 2. decembrī sniega segas biezums Rīgā pieauga no 5 līdz 11 centimetriem, bet Siguldas novadā – līdz pat 20 centimetriem, līdz ar to intensīvā snigšana vairāku dienu garumā radījusi sarežģījumus ielu un ceļu infrastruktūras attīrīšanā no sniega ne tikai Siguldas novadā, bet visā Latvijā. Siguldas novada ielu un ceļu uzturēšanas darbi tiek veikti saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 26 “Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli” prasībām un pašvaldības ielu un ceļu uzturēšanas klasēm. Šajā kartē apkopota informācija par ielu un ceļu piederību Siguldas novadā – valsts, pašvaldība, privātīpašums, vai cits statuss. (Paskaidrojums SunGIS kartes lietotājiem: krāsu apzīmējumi ielu piederībai pieejami, ejot pa šādu ceļu: kreisajā pusē poga “slāņu pārslēdzējs”, tad zem izvēlnes “ielu, ceļu infrastruktūra” jāuzspiež uz burta “i”, kad atvērsies krāsu piederības apzīmējumi.)

Šie noteikumi paredz to, ka ziemas sezonā autoceļu pārvaldītājām pastāvīgos laikapstākļos uz A klases ielām un autoceļiem jeb galvenajām šosejām var būt 1 centimetra sniega vai ledus biezums, bet mainīgos – 6 centimetri. Uz B klases ceļiem jeb reģionālas nozīmes vai pilsētu maģistrālajām ielām patstāvīgos laikapstākļos sniega vai ledus kārtai nevajadzētu pārsniegt 4 centimetrus, bet mainīgos laikapstākļos – 8 centimetrus, savukārt uz C klases ielām pat 10 centimetrus. Jāatzīmē, ka uz autoceļa brauktuves mainīgos laikapstākļos atsevišķās vietās pieļaujami sniega sanesumi ar biezumu līdz pat 12 vai 20 centimetriem sniega.

Autoceļa kompleksā ietilpstošos gājēju ceļus (ietves), velosipēdu ceļus, pieturvietas, tuneļus, atpūtas vietas, stāvlaukumus no sniega ir jāattīra, ja sniega biezums pastāvīgos laikapstākļos ir lielāks par 6 centimetriem, bet mainīgos laikapstākļos – virs 10 centimetriem.

Pašvaldība ir noteikusi, ka sniega tīrīšana Siguldas novada pašvaldības ielu un ceļu tīklā tiek uzsākta jau naktī, lai līdz ar iedzīvotāju plūsmas sākšanos aptuveni plkst. 7.00, maģistrālās ielas jau būtu attīrītas no sniega, savukārt intensīvas snigšanas gadījumos tiek tīrīts pēc nepieciešamības un uzreiz pēc snigšanas beigām.

Plašāku informāciju par ceļu uzruēšanas pricipiem un kontaktinformāciju aicinām izlasīt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē sadaļā “Ielu un ceļu uzturēšana Siguldas noavdā“.

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs