1. Sākums
  2. Objekti
  3. Imanta Ziedoņa muzejs
Imanta Ziedoņa muzejs

“Mans muzejs varētu būt ceļš – tikai uzraksts, kas rāda uz priekšu, – Imanta Ziedoņa muzejs. Cilvēki ies, ies, meklēs, bet nav tā muzeja. Toties viens ceļš Latvijā būs izstaigāts. Un tad to uzrakstu varēs pārcelt uz citu vietu.” /Imants Ziedonis/

Tālab Ziedoņa muzejs Murjāņos ir ceļš. Kā realitāte dzejnieka iecerējumam. Ceļš fiziskajā telpā, garīgajā izaugsmē, intelektuālajā attīstībā un jaunu pieredžu meklējumos.

Muzeja darbības pamatprincips ir dzejnieka Imanta Ziedoņa vēlēšanās – es gribu muzeju kā mūzu māju, kur cilvēki nāk pavadīt laiku attīstībā, jēgpilnās sarunās un jaunradot.

Imanta Ziedoņa muzeja vasarnīca Murjāņos ir saglabāta tāda, kā to savulaik iekārtojis pats dzejnieks kopā ar dzīvesbiedri Ausmu Ziedoni-Kantāni. Līdztekus muzeja ekspozīcijai, kuru var iepazīt ar, tai īpaši izveidotu, darba burtnīcu, muzejs apmeklētājiem piedāvā dažādas radošas apmeklējuma programmas, regulārus pasākumus un notikumus visas vasaras garumā. Informāciju par visām programmām iespējams atrast muzeja mājas lapā www.ziedonamuzejs.lv. Muzeja programma pieejama latviešu un angļu valodā.

Muzeja misija: Balstoties Imanta Ziedoņa idejās, daiļradē paustajā un viņam tuvajās vērtībās, veicināt jaunradi Latvijā, iedvesmot sabiedrību latviskuma stiprināšanā, kā arī sniegt iespēju interesentiem radošā veidā izzināt sevi un pasauli.

Muzeja ikdienas programmā ietilpts īpaši sagatavots muzeja ceļvedis “Muzeja ceļa piezīmes”, kuru saņem kopā ar ieejas biļeti.

  • ieejas maksa: 5 EUR (līdz desmit gadu vecumam ieeja ir bez maksas);
  • neliela piknika vieta Murjāņu mājas pagalmā;
  • vasaras sezonā katra mēneša viena svētdiena individuālajiem apmeklētājiem ir bez maksas.

Grupu ekskursijas minimālais dalībnieku skaits – 10 un maksimālais dalībnieku skaits 40 personas.

Grupas apmeklējuma cenas:

  • Pusotras stundas programma – 5 EUR;
  • Trīs stundu programma – 10 EUR pieaugušie, 7.50 skolēniem/pensionāriem.

Korporatīvo pasākumu rīkošana muzejā.

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs