1. Sākums
  2. Lauksaimniecība
  3. Par saimniekošanas metodēm Gaujas nacionālā parka teritorijā un tā pierobežā
Par saimniekošanas metodēm Gaujas nacionālā parka teritorijā un tā pierobežā

 SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs VLT Siguldas nodaļa” sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību aicina uz semināru-diskusiju par saimniekošana videi draudzīgā saimniecībā.

Semināra diskusija ir viens no veidiem kā rast efektīvākos risinājumus Gaujas nacionālā parka teritorijā un parka pierobežā esošajiem zemju īpašniekiem un apsaimniekotājiem. Arvien pieaugot sabiedrības interesei par dabai draudzīgu dzīves veidu un saimniekošanas metodēm, veidojas atšķirīgas izpratnes par ‘dabai un cilvēkam’ draudzīgo saimniekošanas metožu izmantošanu.

Vai tiešām konvencionālā lauksaimniecība ir drauds dabai? Vai bioloģiskā lauksaimniecība ir efektīvākais veids vides ilgtspējai? Vai sabiedrība ir informēta par atšķirībām un ietekmi videi saimniekojot integrēti, konvencionāli vai bioloģiski? Kāda ir pašizmaksa un peļņa saimniekojot bioloģiski, konvencionāli? Kā turpināt līdzās pastāvēt konvencionāli un bioloģiski saimniekojošiem?

Šie un citi jautājumi ir aktuāli laikā, kad tiek izstrādāts Gaujas nacionālā parka  Dabas aizsardzības plāns tuvākajiem 12 līdz 15 gadiem. Plāna darbības aktivizēšana ir paredzēta no 2023. gada. Parka teritorijā ietilpst Amatas, Beverīnas, Cēsu, Inčukalna, Krimuldas, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Sējas, Siguldas un Kocēnu novadi. Šie ir novadi, kurus tieši skar parka teritorijas apsaimniekošanas noteikumi. Aktuālās izmaiņas paredz ietekmi arī parka teritorijas kaimiņos esošiem novadiem.

Lai veicinātu sabiedrības un atbildīgo institūciju izpratni par  Dabas aizsardzības plāna izstrādi, saimniekošanu dabai draudzīgi un nodrošinātu visu interesentu, īpaši esošo lauksaimnieku viedokļa pārstāvniecību, aicinām piedalīties seminārā-diskusijā.

Semināra ietvaros būs iespēja uzzināt aktuālo par atšķirībām saimniekojot konvencionāli, bioloģiski jeb integrēti. Seši eksperti dalīsies ar jaunākajiem pētījumiem, aprēķiniem un ieteikumiem veiksmīgai saimniekošanai.  

Seminārs-diskusija norisināsies  tiešsaistē 4. decembrī no plkst. 10.00 līdz 13.00. Pieteikšanās dalībai līdz 30. novembrim rakstot e-pastu: ineta.eriksone@sigulda.lv.

Tiešsaistes laikā tiks dota iespēja uzdot sev aktuālos jautājumus pēc lektora prezentācijas. Aicinām iesūtīt jau iepriekš sagatavotus jautājumus rakstot e-pastu: kristine.ragaine@llkc.lv.

Pasākumu organizē SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs VLT Siguldas nodaļa” sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību. 

Par pasākumu aktuālā informācija ir pieejama sociālo tīklu platformā Facebook –  @llkcpieriga. 

Informāciju sagatavoja: 

K. Ragaine-Volnianko

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs VLT Siguldas nodaļa” vadītāja

Citi jaunumi Pašvaldība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs