1. Sākums
  2. Tūrisms
  3. Parka svētki Lēdurgas Dendroparkā
Parka svētki Lēdurgas Dendroparkā

Lēdurgas Dendroparkā 21. septembrī norisinājās Parka svētki, kuros atklāja rudens sezonu. Pasākums tika atklāts ar radošu talku parka teritorijā. Kā īstā rudenī – lietus mijās ar sauli, vēja brāzmām un lapu dejām uz parka celiņiem. 

Jau trešo reizi talkā piedalījās dabas draugu grupa “Labie darbi” no Rīgas. Talkotājus nenobaidīja lietus,un parka augu kolekcija tika papildināta ar 30 jauniem stādiem. Pēc talkas tās dalībnieki un parka apmeklētāji pulcējās pie ugunskura, kur uzstājās senioru ansamblis no Vidrižiem “Savam priekam”. Pirmā ciemiņu dziesma bija veltīta parka dibinātājam dārzniekam Arvīdam Janitenam – 20. septembrī viņam būtu 96. dzimšanas diena. Pateicoties viņam ir tik skaists parks, kuru brauc skatīties no visiem Latvijas novadiem.

Pēc nelielā priekšnesuma sākās orientēšanās parkā, kur galvenais nebija ātrums, bet zināšanas par parka vēsturi, koku atpazīšana un to ārstnieciskās īpašības.

Dāmu klubiņš “Pīlādzītis”  sarūpēja dažādu mājās gatavotu ziemas krājumu izstādi-degustāciju. Pasākuma apmeklētāji varēja piedalīties degustācijā, iepazīties ar konservēšanas receptēm. Pasākuma apmeklētājiem tika dota iespēja nobalsot par garšīgāko receptes izpildījumu ar ozolzīlēm. Visvairāk zīļu ieguva Sandras Zvidriņas pīlādžu gardums, otrā vietā Anitas Krustiņas kabaču-apelsīnu ievārījums.

Mazie svētku dalībnieki varēja no dārzeņiem un citām rudens veltēm gatavot dažādus dzīvnieciņus un rudens kompozīcijas. Šajā nodarbē iesaistījās arī pieaugušie kopā izveidojot rudens velšu izstādi. Tā apskatāma pie parka administratīvās ēkas.

Pasākuma noslēgumā pie ugunskura tika baudīta rudens zupa un zāļu tēja. Lai arī laika apstākļi nelutināja, svētki izdevās, jo viss taču atkarīgs no mums pašiem.

Pasākuma apmeklētāji aicināti piedalīties arī  “Meža dienas 2019” pasākumā un stādīt rozes, spirejas un bārbeles. 

Informāciju sagatavoja:

Sarmīte Kauliņa

Lēdurgas Dendroparka vadītāja

Citi jaunumi Pašvaldība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs