1. Sākums
 2. Kultūra
 3. Pasākumi Krimuldas novadā valsts svētku mēnesī
Pasākumi Krimuldas novadā valsts svētku mēnesī

Krimuldas Tautas namā un Lēdurgas kultūras namā valsts svētku mēnesī norisināsies dažādi pasākumi, kurā novadnieki un novada viesi aicināti piedalīties un svinēt svētkus kopā.

 

No 1. līdz 19. novembrim Krimuldas Tautas namā skatāma ceļojošā izstāde “Ainavu dārgumi”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un plānošanas reģioniem ir izveidojusi izstādi “Latvijas ainavu dārgumi vakar šodien, rīt”. Tā stāsta par 50 Latvijas ainavu dārgumiem, kas, iesaistot sabiedrību, tika atlasīti 2017. gadā. Izstādē ir iekļautas ainavu dārgumu fotogrāfijas valsts jubilejas gadā un vēsturiski fotoattēli no iedzīvotāju, muzeju un LNB krājumiem.

Ainavu dārgumi ir vietas un teritorijas Latvijas laukos, ciemos un pilsētās, kas tiek uzskatītas par īpašām Latvijas vērtībām, neatkarīgi no to aizsardzības statusa un diženuma. Tās ir ainavas, kas apstādina ikdienas steigu un ko vēlamies piedzīvot atkārtoti. Tās satur īpašu vēstījumu, ko vēlamies ierakstīt Latvijas vēsturē un nodot bērniem un mazbērniem.

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Lēdurgā norisināsies vairāki pasākumi

Plkst. 17.30 SPĒKA ZĪMJU CEĻŠ. Šīs aktivitātes ietvaros Lēdurgas ielās kopīgi tiks veidoti un iedegti gaismas objekti – latvju zīmes, godinot Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus.

Plkst. 18.00 Lēdurgas kultūras nama mazajā zālē operas un operetes solistu svētku koncerts “Veltījums Lāčplēša dienai”.

Koncertā piedalās:

Laura Purena (soprāns), Nauris Indzeris (baritons), Helēna Kundrāta (klavieres), Biruta Vaivode (vijole), Inese Bane-Kalniņa (čells), Guntars Bernāts (taustiņinstrumenti, akordeons).

Ieeja bez maksas

16. novembrī plkst. 18.00  Krimuldas Tautas namā Valsts svētku sarīkojums

I daļā godināsim Krimuldas novada apbalvojuma saņēmējus ar tautas nama amatierkolektīvu sagatavotiem sveicieniem.

II daļā koncertprogramma “Dziesmu dances”

Latvijas Nacionāla teātra aktrise Zane Jančevska – balss, Dārta Drava – vijole, Mikus Timofejevs – kokle un Marita Karpa – akordeons.

Transports plkst. 17.30 no Sunīšu stāvlaukuma. Ja transports nepieciešamas arī citā maršrutā līdz 13. novembrim zvaniet –  tālr. +371 27737303

Plkst. 21.00 svētku balle kopā ar grupu “Pipari”

Ieeja bez maksas. Balle būs izdevusies, ja Tev būs labs noskaņojums, “groziņš” mundrumam un laicīgi (līdz 15.novembrim) rezervēts galdiņš . Tālr. rezervācijai +371  27737303

17. novembrī plkst. 18.00 Lēdurgas kultūras nama lielajā zālē Valsts svētku sarīkojums “Triju zvaigžņu gaismā” – kultūras nama amatierkolektīvu koncerts

Plkst. 22.00 svētku balle kopā ar grupu “Stradivari”.

Ieeja bez maksas. Vietas pie galdiņiem rezervēt līdz 14. novembrim Lēdurgas kultūras namā vai zvanot pa tālruni +371 64023086 vai +371 26256944.

 

Latvijas valsts svētku sarīkojumos tiks godināti:

 1. Maiga Vilka,
 2. Māra Ozola,
 3. Tekla Krūmiņa,
 4. Marija Miņekova,
 5. Karolis Treijs,
 6. Mareks Motte,
 7. Jānis Jansons,
 8. Ilze un Juris Lipski, zīmola “Absolūts ēd” īpašnieki,
 9. Rūdolfs Būda , Siguldas futbolgolfa parka īpašnieks,
 10. Māris Rehtšprehers, z/s “Mazlauri”īpašnieks. 

 

23. novembrī plkst. 19.00 Lēdurgas kultūras nama lielajā zālē spēlfilma “Dvēseļu putenis”. Ieejas maksa 3 EUR

 

 

 

Citi jaunumi Sabiedrība

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs