1. Sākums
  2. Izglītība
  3. PII “Krimulda” audzēkņi un audzinātājas sagaida pavasari ar radošām aktivitātēm
PII “Krimulda” audzēkņi un audzinātājas sagaida pavasari ar radošām aktivitātēm

“Vai Tu jūti, vai Tu dzirdi? – Pavasaris NĀK!

ZEME mostas,

GAISS kļūst siltāks,

ŪDENS skanēt sāk!”

Ar šādiem vārdiem pirmsskolas izglītības iestāde (PII) “Krimulda” uzsāka marta mēneša tēmu “Saule, zeme, ūdens”. Zīmīgi, ka tieši 8. marta rītā bērnus un audzinātājas grupiņā sagaidīja PII “Krimulda” pavasara rūķu sarūpēti krāšņi ziedi ar mēneša temata vēstījumu aploksnē “Bērnudārziņš kā dārziņš”.

Katra grupiņa pavasara rūķu atnesto tēmu realizēja citādāk – vieni sēja un vēroja augam zirņus, citi stādīja un vēroja augam sīpolus, citi tiešām izveidoja mazdārziņu ar ēkām. Grupiņa “Ķipari” veica eksperimentu – vēroja cūku pupas augšanu.

Skolotāja Marta Lazda stāsta: “Uzdevumā “Mans zaļais dārziņš” Ķipariņi audzēja un pētīja cūku pupas augšanas norisi, kā arī eksperimentēja, novietojot kāršu pupu dažādos apstākļos”.

4. martā plastmasas maisiņā, kurā bija slapja vate, katrs bērns iestādīja savu pupu, lai varētu redzēt, kā sēklai veidojas sakne un asns. Ar laiku asns auga garumā un bērni vēroja kā veidojās stumbrs ar lapām. Lai pupas augšanas garumu varētu piefiksēt, bērni izveidoja tabulu – attiecīgajā ailītē ierakstīja datumu, izpētīja savu pupu, uzzīmēja to, un izmērīja ar lineālu garumu, sākumā asnu, vēlāk jau stumbra garumu un ierakstīja to savā tabulā.

Pētījuma noslēgumā, katrs uzzīmēja savu pupu, pierakstīja klāt izmērīto garumu. Pēc tam uzzīmēto pupu izgrieza un ielīmēja kopīgā plakātā “Tā izauga mūsu pupas”. Apskatot plakātu secināja, ka pie vienādiem apstākļiem un vienā laikā iestādīta sēkla attīstās dažādi.

Eksperiments

Kāršu pupas tika stādītas dažādos apstākļos: priecīgā – veltīti labie vārdi pupai; bēdīgā – veltīti sliktie vārdi pupai. Tāpat uzmanība tika pievērsta apstākļiem, kas ietekmē augšanas procesus –  saulei, zemei un ūdenim. Secinājām, ka priecīgā pupa izaugusi garāka, bet bēdīgā ir īsāka – tātad labie vārdi pupas augšanu ir ietekmējusi pozitīvi.

Tāpat bērni noskaidroja, ka ūdenī vien pupa nespēj augt. Zeme un ūdens ir nepietiekami resursi, lai augtu pupa, jo ir vajadzīga arī saule. Pupai, kurai bija paredzēts augt tikai zemē un saulē, kāds ik pa brīdim pamanījās uzliet ūdeni, ar šo pupu eksperiments neizdevās.

Aprīļa mēnesi PII “Krimulda” tika iesākts ar jautrām rotaļām, dziesmām un sporta spēlēm, kuras Lieldienu tradīciju ietvaros organizēja un vadīja sporta skolotāja Diāna Treija un mūzikas skolotāja Indra Dundere.

Paldies visām kolēģēm par aktīvu līdzdarbošanos!

 

Informāciju sagatavoja:

Solvita Dreimane

PII “Krimulda” vadītāja

 

Citi jaunumi Pašvaldība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs