1. Sākums
  2. Veselība
  3. Putras diena PII “Krimulda”
Putras diena PII “Krimulda”

10. oktobris ir Starptautiskā Putras diena. Par godu tai visā Latvijā izglītības iestādēs bērnus izglīto par graudaugu lomu uzturā un aicina ēdienreizēs biežāk izvēlēties biezputras.

Arī pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Krimulda” bērni mēneša garumā pētīja un izzināja putras nozīmi mūsu uzturā. Bērni kopā ar audzinātājām uzzināja, no kā putras gatavo, paši domāja un minēja mīklas par putru, kā arī noskaidroja, kāda putra vislabāk garšo draugam.

31. oktobrī, spītējot rudenīgi slapjajiem laikapstākļiem, visi PII “Krimulda” bērni, audzinātājas, auklītes, pavāri un citi darbinieki apvienojās kopīgā septiņgraudu putras vārīšanā uz ugunskura un putras baudīšanā turpat svaigā gaisā ap ugunskuru.

 

 

Ciemos atlidoja arī raganiņa, jo viņai ļoti garšo putras. Raganiņa vēlējās uzzināt, ko bērni zina par putru, kā arī noklausīties katras grupiņas sagatavoto prezentāciju par godu putrai. Visi kopā labprāt padziedāja kādu putras dziesmu un piedalījās rotaļas, stafetēs un mīklu minēšanā.

Raganiņas buramvārdi padarīja putru vēl gardāku, un visi kopā to varēja nobaudīt. Pateicībā par jauki pavadīto dienu raganiņa katrai grupiņai uzdāvināja pa ķirbim no sava dārza, ar novēlējumu: “Turpiniet ēst veselīgi!”

Paldies skolotājām Ilutai Seņkovai, Sallijai Arhipovai, Indrai Dunderei, Vinetai Kalniņai un saimniecības pārzinei Egitai Keišai par rūpēm un palīdzību Putras dienas organizēšanā, lai Putras svētki izdotos.

 

Informāciju sagatavoja:

Gunta Tarakanova

PII “Krimulda” vadītāja vietniece izglītības jomā

Citi jaunumi Izglītība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs