1. Sākums
  2. Paziņojumi
  3. Raganas daudzdzīvokļu māju kvartālos pazemes konteineru laukumi
Raganas daudzdzīvokļu māju kvartālos pazemes konteineru laukumi

Modernizējot atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūru, padarot estētiskāku un pievilcīgāku apkārtējo vidi daudzdzīvokļu māju kvartālā, Krimuldas novada Raganā izbūvēti trīs pazemes atkritumu konteineru laukumi. Projektu kopīgi realizēja Krimuldas novada dome un pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” (ZAAO).

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “Pazemes konteineru izvietošana daudzdzīvokļu māju kvartālos ir apkārtējai videi draudzīgs risinājums, kuru ZAAO, sadarbībā ar pašvaldībām, ievieš savā darbības reģionā. Laukumu izveide Ziemeļvidzemē sākta jau 2008. gadā, šobrīd iedzīvotāju ērtībām pieejami jau 43 laukumi. Šādu pazemes konteineru laukumu izveide ir iespējama tad, ja namu apsaimniekotājs uzsāk sarunas ar ZAAO, lai izvērtētu jauna laukuma veidošanas iespējas un lietderību.”

Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Linards Kumskis: “Man ir prieks, ka mēs evolūcijas ceļā, pakāpeniski darot, arvien uzlabojam un modernizējam mūsu dzīves telpu. Labiekārtojot vienu objektu, palielinās vēlme labiekārtot nākamo. Pašvaldības galvenais uzdevums ir radīt dzīves telpu, kas ir sakārtota, droša un patīkama ikvienam novada iedzīvotājam un viesim. Plānojam nākotnē šādu projektu īstenot arī citos Krimuldas novada ciemos. Atgādinu, ka laukumi paredzēti konkrēto daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju lietošanai, privātmāju iedzīvotājiem jābūt noslēgtiem individuāliem līgumiem par atkritumu apsaimniekošanu savās mājsaimniecībās.”

Attēlā no kreisās puses: Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Linards Kumskis, ZAAO Klientu apkalpošanas daļas vadītājs Mārtiņš Vīgants, Krimuldas novada domes izpilddirektors Laimonis Ozols, ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis
FOTO: Kaspars Rudiņš

 

Līdz ar pazemes atkritumu konteineru laukumu izbūvi, iedzīvotājiem ir vairāki būtiski ieguvumi. Viena daļēji zem zemes ierakta konteinera ietilpība ir piecreiz lielāka nekā esošajiem 1,1 m3 konteineriem. Tikai viena trešdaļa no jaunā konteinera atrodas virszemē, bet divas trešdaļas – zem zemes. Jaunie konteineri ļauj ietaupīt vietu iekšpagalmos. Novērots, ka minēto konteineru laukumu izbūve, rosina māju iedzīvotājus vēl citiem pagalmu labiekārtošanas projektiem.

Katrā laukumā ir iebūvēti trīs pazemes konteineri, divi no tiem paredzēti nešķirotiem sadzīves atkritumiem, bet viens – otrreizējai pārstrādei derīgam iepakojumam – papīram, polietilēnam, metālam. Papildus blakus novietots viens virszemes konteiners pudeļu un burku stiklam.

ZAAO kopā ar pašvaldībām, attīstot modernu atkritumu apsaimniekošanu, jau vairākus gadus izbūvē arvien jaunus pazemes konteineru laukumus. Līdz šim tie izveidoti Cēsīs, Limbažos, Valmierā, Valmieras pagastā, Smiltenē un tagad arī Raganā.

Ko ievietot katrā no konteineriem?

STIKLA PUDELES UN BURKAS – Paredzēts izskalotām stikla pudelēm un bukām, var būt ar etiķetēm un metāla vāciņiem un gredzeniem! Nedrīkst ievietot logu, spoguļa stiklu un dažādus citus stikla izstrādājumus.

VIEGLAIS IEPAKOJUMS – PAPĪRS, METĀLS, POLIMĒRI – Paredzēts dzērienu pakām, kartona kastēm, avīzēm, žurnāliem, papīram, metāla priekšmetiem, PET pudelēm, sadzīves ķīmijas un kosmētikas iepakojumam, nečaukstošiem maisiņiem, kannām. 

NEŠĶIROTI SADZĪVES ATKRITUMI – pārstrādei nederīgs materiāls. Paredzēts konfekšu, saldējumu papīram, čaukstošam pārtikas iepakojumam, vienreizlietojamiem traukiem, pārtikas vakuuma iesaiņojumiem, dzīvnieku barības iesaiņojumam, plastmasas un putuplasta pārtikas iesaiņojuma kastītēm, pārtikas termo iepakojumam, fajansa, porcelāna, stikla traukiem, keramikas izstrādājumiem, tekstilam, higiēnas precēm, saplēstām rotaļlietām un citiem sadzīves atkritumiem.

Būvniecības, lielgabarīta un zaļos atkritumus aizliegts ievietot konteineros vai novietot blakus tiem, šos materiālu veidus iespējams nodot Raganas EKO laukumā pēc cenrāža.

 

 

 Zane Leimane
SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste

Citi jaunumi Attīstība

Pajautā domei!

Uzdod savu jautājumu Krimuldas Novada domei

Kalendārs