1. Sākums
  2. Sports
  3. Sākta Krimuldas vidusskolas stadiona rekonstrukcija
Sākta Krimuldas vidusskolas stadiona rekonstrukcija

2021. gada maijā sākti būvdarbi Krimuldas vidusskolas stadionā. Rekonstrukcijas ietvaros tiks izveidots multifunkcionāls sporta laukums ar dažādiem elementiem, lai attīstītu un pilnveidotu aktivitāšu piedāvājumu Krimuldas novadā. Pamatmērķis ir radīt iespējas organizēt mūsdienīgas sporta nodarbības ne tikai Krimuldas vidusskolas audzēkņiem, bet pilnveidot aktīva dzīvesveida piedāvājumu novadniekiem, rīkot sacensības un pilnveidot sacensību rīkošanu futbola virslīgai un 1. līgai.

Multifunkcionālais laukums sastāvēs no futbola laukuma, tāllēkšanas piezemēšanās zonas, gumijota vieglatlētikas skrejceļa ar laukuma gala sektoriem, hokeja laukuma, tenisa laukuma, strītbola laukumiem, multifunkcionālās spēļu zonas, skatītāju tribīnēm un autostāvvietas. Tāpat tiks uzstādītas elektroniskais rezultātu tablo, rezerves spēlētāju nojumes, labierīcības, multifunkcionālas āra vingrošanas iekārtas un uz gumijas seguma marķētas spēles bērniem. Rūpējoties par apmeklētāju drošību, stadiona teritorija tiks iežogota un izvietoti apgaismes objekti.

2020. gadā pašvaldība sāka organizēt iepirkumu, kas noslēdzās pavasarī. Konkursā ir uzvarējis būvnieks SIA “Buildimpeks”, kas veiks stadiona pārbūvi. Objekta finansējuma lielākā daļa piešķirta no Krimuldas novada pašvaldības līdzekļiem un piesaistot kredīta līdzekļus. Kopējās investīcijas plānotas 1,3 miljonu euro apmērā. Darbu plānots veikt šajā būvniecības sezonā, lai jau nākamajā gadā stadions būtu pieejams, gan mūsu novada skolēniem mācību procesa ietvaros, gan arī vietējai kopienai. Redzam, ka vakaros un brīvdienās iedzīvotāji nodarbojas ar sporta aktivitātēm – ziemā slēpo un spēlē hokeju, vasarā skrien un nūjo, izmanto vingrošanas ierīces. Linards Kumskis izteica cerību, ka sakārtotā vide radīs iedzīvotājos prieku un vēlmi vairāk sportot un pievērsties aktīvam dzīvesveidam.

Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Linards Kumskis uzsver, ka mums jālepojas ar Krimuldas vidusskolas stadionu, kas celts astoņdesmitajos gados ar lielu skrejceļu, futbola laukumu un atbilstošu meliorāciju, ir būvēts pamatīgi. Pēc vairāk kā 30 gadiem stadions gan morāli, gan fiziski ir nokalpojis. Tāpēc, 2017. gadā tika uzsākts darbs pie stadiona atjaunošanas un rekonstrukcijas ieceres. Prieks, ka plānošanas procesā aktīvi iesaistījās vietējā kopiena. Tika rīkotas apspriedes iedzīvotājiem, skolotājiem un sporta entuziastiem, kā arī apkopoti priekšlikumi balstoties no pieredzes apmaiņas braucieniem pa Vidzemes stadioniem. Projektētāji šīs ieceres apkopoja un 2019. gadā tapa tehniskais projekts stadiona rekonstrukcijai. 2020. gadā realizēta viena no projekta kārtām – velotrases izbūve. Šogad pavasarī velotrase jau ir pieejama tās apmeklētājiem. Priecājamies par jauniešu aktīvo trases izmantošanu. Aicinām vienmēr atcerēties par drošību –  pie velotrases izvietoti lietošanas noteikumi, ko aicinām ievērot ikvienam trases lietotājam, rūpējoties par savu drošību un veselību.

Izbūvētā velotrase veidota ar dažāda augstuma uzbērumiem, virāžām, platformām, kuras mērķtiecīgi savirknētas sniedzot iespēju braucējam attīstīt ātrumu izmantojot gravitācijas un ķermeņa smaguma centra savstarpējo mijiedarbību. Trase sastāv no dažādu grūtības pakāpju elementiem, un ir piemērota visu prasmju līmeņu lietotājiem, kas pārvietojas ar nemotorizētiem transporta līdzekļiem – kalnu divriteņiem, skeitbordiem, skrejriteņiem, skrituļslidām, longbordiem un BMX. Trases būvniecību veica SIA “City Playgrounds”, kas jau vairāk kā 12 gadus nodarbojas ar skeitparku izveidi un velotrašu (pumpu trašu) būvniecību visā pasaulē. Krimuldas novada pašvaldība velo trases izbūvē ieguldījusi aptuveni 50 000 euro.

Citi jaunumi Projekti (arhīvs)

Vēstule pašvaldībai!

Nosūti vēstuli Siguldas novada pašvaldībai

Kalendārs